Friday, Nov 24th

Last update:08:31:50 PM GMT

You are here:

Викендов на фудбалските терени (31.10/01.11.2009)

E-mail Print PDF

Момент од второлигашки натпреварМомент од второлигашки натпреварПродолжуваат натпреварите во 2 и 3 македонска фудбалска лига, а со тоа и борбата за пласман во ранг погоре се разгорува.

Викендов на програмата се неколку интересни натпревари, а во продолжение комплетен распоред што ќе можете да гледате по нашите фудбалски терени.

2. лига; 10. коло (31.10.2009 13:00 часот)

Двојки: Дрита - Охрид 2004, Влазрими - Беласица, Миравци - Новаци 2005, Шкендија 79 - 11 Октомври, Цементарница 55 - Напредок, Брегалница 2008 - Локомотива, Скопје - Влазними.

3. лига - Југозапад; 14. коло (01.11.2009 13:00 часот)

Двојки: Хераклеа Нова - Добрушево, Борец - Велешта, Фаланга - Вардино, Подмочани - Порече, Мирче Ацев - Преспа, Работник - Кораб, Младост Г.О. - Караорман, Питу Гули слоб.

3. лига - Југ; 9. коло (01.11.2009 13:00 часот)

Двојки: Полет - Дојранско Езеро, Корзо - Младост К., Превалец - Вардар Н., Вардарски - Кожуф, Бабуна - Тиквеш, Големо Коњари - Илинден Б., Велес Табак - Партизан О.

3. лига - Исток; 10. коло (01.11.2009 13:00 часот)

Двојки: Тиверија - Слога Филип II, Плачковица - Младост М., Овче Поле - Астибо, Василево - Малеш, Младост О. - Осогово, Карбинци - Зрновка, Мак Млин - Рудар, Брегалница Д. слоб., Каменица Саса слоб.

3. лига - Север група “1“; 9. коло (31.10/01.11.2009 13:00 часот)

Двојки: Волково - Треска, Горно Лисиче - Сан Сити, Драчево - Алумина, Лепенец - Бутел, Беса - Шкендија А., ССК Младинец - Славија, Јустинијан слоб.

3. лига - Север група “2“; 9. коло (31.10/01.11.2009 13:00 часот)

Двојки: Фортуна - Бистрица, Карпош - Младина, Маџари Солидарност - Раштак, Нова Колонија - Лојане, Липково - Илинден, Слога 77 - Марино, Гоце Делчев - Кадино.

3. лига - Запад; 8. коло (31.10/01.11.2009 13:00 часот)

Двојки: Градец - Пирок, Арсими - Речица, Лирија Ж. - Вардар Ф., Ринија Н. - Зајас, Вардар Б. - Шар, Камењане - Фљамуртари, Ринија Ч. - Љуботен, Руфеја слоб.

Addthis

blog comments powered by Disqus