Friday, Nov 17th

Last update:01:32:48 PM GMT

You are here:

2. лига: Прекин во Кичево

E-mail Print PDF

2. лига2. лигаПродолжува хаосот во македонскиот фудбал. Прекин во Кичево на натпреварот Влазрими - Беласица.

Прекинот настанал на полувремето од натпреварот при резултат 2-0 за Беласица. Судиите биле физички нападнати од страна на домашните играчи, при што натпреварот бил прекинат и не го дочекал својот крај. Нема сомнеж дека овој натпревар ќе биде регистриран со службени 3-0 за гостите од Струмица.

Резултати 10. коло:

Дрита - Охрид 2004 1-0
Влазрими - Беласица 0-2
прекината на полувреме
Миравци - Новаци 2005 3-1
Шкендија 79 - 11 Октомври 3-1
Цементарница 55 - Напредок 1-2
Брегалница 2008 - Локомотива 1-0
Скопје - Влазними 2-0

Табела | Распоред и резултати

Addthis

blog comments powered by Disqus