Saturday, Nov 18th

Last update:01:32:48 PM GMT

You are here:

Извлечени полуфиналните двојки од купот

E-mail Print PDF

Вечерва беа извлечени двојките за полуфиналето од националниот фудбалски куп. Актуелниот освојувач, екипата на Работнички за противник го доби Пелистер, а второлигашот Скопје ќе му се спротистави на Тетекс.

Првите средби кога Пелистер ќе ги пречека Работнички, а Тетекс ќе му биде домаќин на Скопје, се играат на 7 Април, а реваншите се закажани за 5 Мај, 2010 година.

Извлечените двојки се:

Пелистер - Работнички

Тетекс - Скопје

Addthis

blog comments powered by Disqus