Wednesday, Nov 22nd

Last update:11:27:43 PM GMT

You are here:

2. Лига: Доминација на домаќините

E-mail Print PDF

Вкупно шест натпревари беа одиграни во 15то коло од втората македонска фудбалска лига и сите шест натпревари завршија со победи на домаќините. Најубедливата победа забележа Напредок кој со 4-0 ја совлада Дрита во најинтересниот натпревар ова коло.

Резултати 15 коло:

Напредок -  Дрита 4:0
Локомотива
-  11 Октомври 3:0
Скопје
-  Беласица 3:0
Брегалница
- Охрид 1:0
Цементарница 
-  Влазерими 1:0
Шкендија - Миравци
1:0
Влазними - Новаци (среда)

Табела | Распоред и резултати

Addthis

blog comments powered by Disqus