Friday, Nov 17th

Last update:01:32:48 PM GMT

You are here:

2. лига - 17. коло

E-mail Print PDF

2. лига2. лигаВодечка тројка и ова коло го продолжи победничкиот ритам. Единствената позначајна промена е таа за четвртата позиција, која сега ја има Напредок, а Дрита падна на 5-тата позиција на второлигашката табела.

Резултати 17. коло:

11 Октомври - Дрита 2-1
Напредок - Новаци 2005 3-1
Локомотива - Беласица 0-1
Влазними Трим Лум - Охрид 2004 1-0
Скопје - Влазрими 4-0
Брегалница 2008 - Миравци 3-1
Цементарница 55 - Шкендија 79 0-1

Табела | Распоред и резултати

 

Addthis

blog comments powered by Disqus