Tuesday, Oct 24th

Last update:12:22:33 AM GMT

You are here: Newsflash International U18, U16 teams gather for winter camp in Dojran

U18, U16 teams gather for winter camp in Dojran

E-mail Print PDF

The Dojran LakeThe Dojran LakeThe U18 and U16 national teams are currently attending a winter training camp at Dojran Lake to prepare for the upcoming period of matches.

From January 10-17, both youth national teams will be training together in order for the coaches to gather more info about the players' capabilities and also strengthen the team spirit.

U18 national team coach Jeton Nesimi summoned the following 24 players:

Filip Trajchevski - Vardar Macedonia
Riste Jankov - Rabotnichki Macedonia

Todor Todorovski - Metalurg Macedonia
Mihael Manev - Akademija Pandev Macedonia
Argjend Shabani - Team Liechtenstein U18 Liechtenstein
Viktor Stojkovski - Metalurg Macedonia
Medin Bajrami - Maribor Slovenia
Antonio Mitrov - Metalurg Macedonia
Nehar Sadiki - Gorno Lisiche Macedonia
Belmin Chulkjevikj - Makedonija GjP Macedonia

Davor Zdravkovski - Makedonija GjP Macedonia
Agon Hani - Mladost Carev Dvor Macedonia
Elif Elmaz - Rabotnichki Macedonia
Milosh Toshevski - Brodarac Serbia
Rijad Agushi - Shkendija Macedonia
Nikolas Zakoski - Pro-Direct Academy Málaga Spain
Alban Sulejmani - Renova Macedonia

Mario Krstovski - Turnovo Macedonia
Darko Dodev - Metalurg Macedonia
Milan Ristovski - Rabotnichki Macedonia
Erdon Daci - Vardar Macedonia
Bojan Tanev - Sandhausen Germany
Viktor Dimkov - Vardar Macedonia
Daniel Milovanovikj - Akademija Pandev Macedonia

Here are the 26 players called up by U16 national team coach Dobrinko Ilievski:

Mite Sekulov - Piacenza Italy
Malik Ziberi - Vardar Macedonia
Bojan Timovski - Vardar Macedonia
Berk Hodjin - Rabotnichki Macedonia

Adrijan Hajdari - Rapid Wien Austria
Filip Antovski - Eurosport Macedonia
Elvir Ramikj - Vardar Macedonia
Stefan Simonovski - Rabotnichki Macedonia
Kristijan Dodevski - Metalurg Macedonia
Leonid Mijakovski - Pelister Macedonia
Marko Shimunovikj - Partizan Serbia
Nikola Spasov - Akademija Pandev Macedonia
Jetrim Djeladini - Brøndby Denmark
Viktor Rizankovski - Pelister Macedonia

Altin Sefo - Shkupi Macedonia
Mario Naumoski - Metalurg Macedonia
Enis Fazlagikj - Shkendija Macedonia
Besnik Ferati - Shkupi Macedonia
Filip Stojanovski - Gorno Lisiche Macedonia

Jakup Berisha - Vardar Macedonia
Luka Trajkovski - Pobeda Macedonia
Mario Matesh - Luzern Switzerland
Musa Mevmedoski - Triglav Slovenia
Emir Skenderi - Makedonija GjP Macedonia
Vasil Krstev - Akademija Pandev Macedonia
Bojan Kolevski - Metalurg Macedonia

Addthis

blog comments powered by Disqus