Monday, Oct 23rd

Last update:12:22:33 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword јани урдинов Total: 4 results found.

Search Again

Search Result

 1. Yani Urdinov

  Category: Players/National team players

  Original Belgian name: Yani Urdinov Transcripted Macedonian name: Јани Урдинов Passport version: Jani Urdinov IPA: ˈjani ˈurdinɔf Nickname: Urdi Club shirt name: Urdinov Position: leftt back ... Wednesday, 30 May 2012
 2. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Александар Ф.К.Телеоптик Србија Урдинов Јани Ф.К.Рода Холандија Станков Антонио Ф.К.Рода Холандија Стојков Драган Ф.К.Раднички .К Србија ... Tuesday, 23 February 2010
 3. У-21: Бабунски го објави списокот за натпреварот со Литванија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  ФК ТЕТЕКС ОДБРАНА: ЛАЗЕВСКИ АЛЕКСАНДАР - ТЕЛЕОПТИК ГЕОРГИЕВСКИ ДАНИЕЛ - МЕЃУМУРЈЕ - ЧАКОВЕЦ БЕРИША СЕДАТ - ФК СЛОГА ЈУГОМАГНАТ СИЛЈАНОВСКИ ГОРАН - ФК МАКЕДОНИЈА УРДИНОВ ЈАНИ - ... Saturday, 31 October 2009
 4. Македонија (21) - Португалија (21) 1:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Прилеп. Јани Урдинов ја имаше последната прилика на мечот во 94-тата минута но не успеа да ја материјализира одличната топка нафрлена во петерецот по еден прекин. На крај, Македонија мораше да се задоволи ... Tuesday, 13 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: