Friday, Dec 15th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword јован костовски Total: 3 results found.

Search Again

Search Result

 1. Jovan Kostovski

  Category: Players/National team players

  Original name: Јован Костовски Passport version: Jovan Kostovski IPA: ˈjɔvan ˈkɔstɔfski Club shirt name: Kostovski Position: striker Born on 19.04.1987 in Skopje, Macedonia Club: Oud-Heverlee ... Thursday, 02 January 2014
 2. Комплетирано првото пролетно коло

  Category: Вести/Вести

  ... Даниел Јовановски - 60’ Лазар Илиев, 80’ Никола Петковски Пелистерци го приредија изненадувањето за ова коло. Екипата на Тетекс се засили за време на зимската пауза и најавија атакување на повисоките ... Sunday, 28 February 2010
 3. Големи промени во ФК Металург

  Category: Вести/Вести

  ... нови засилувања. Ванче Манчевски, Омер Бишевац, Александар Донев, Благојче Рутевски, Емир Шабани и Јован Стефановиќ се фудбалерите кои беа ослободени од обврските кон ФК Металург. Но тренерот Илиевски ... Sunday, 29 November 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: