Monday, Dec 18th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword агим ибраими Total: 7 results found.

Search Again

Search Result

 1. Agim Ibraimi

  Category: Players/National team players

  Original name: Агим Ибраими Passport version: Agim Ibraimi IPA: ˈagim ˈibraimi Club shirt name: Ibraimi Position: winger / attacking midfielder Born on 29.08.1988 in Tetovo, Macedonia Club: ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  Македонија Гафури  Арџент Ф.К.Ренова Македонија Ибраими Агим Ф.К.Олимпија Словенија Фазли Самир Ф.К.Херенвен Холандија Георгиев ... Tuesday, 23 February 2010
 3. Агим Ибраими: Македонија ми даде се

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Со своето деби за сениорската репрезентација на Македонија во дуелот против шампионот Шпанија, како и со одличните настапи за младинската репрезентација и головите против Англија, младиот Агим Ибраими ... Friday, 11 December 2009
 4. У-21: Тројца нови играчи за со Литванија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Бериша од СлогаЈугомагнат и Агим Ибраими од словенечка Олимпија откажаа поради повреда.  ... Saturday, 07 November 2009
 5. У-21: Бабунски го објави списокот за натпреварот со Литванија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  СПИРОВСКИ СТЕФАН - ФК ПЕЛИСТЕР МУАРЕМ МУАРЕМ - ФК РАБОТНИЧКИ НАПАД: ИБРАИМИ АГИМ - ОЛИМПИЈА ЃОРЃИЕВ ДРАГАН - ФК Х. ТУРНОВО ПЕТКОВСКИ ФИЛИП - ФК РАБОТНИЧКИ СТАНКОВ АЛЕКСАНДАР ФК РОДА ... Saturday, 31 October 2009
 6. Андерлехт и Њукасл заинтересирани за Ибраими

  Category: Вести/Вести & Инфо

  По одличните настапи за македонската сениорска и младинска репрезентација, белгиски Андерлехт и англискиот Њукасл се заинтересираа за Агим Ибраими. Откако на 12 Август го имаше дебито за македонската ... Friday, 23 October 2009
 7. Младинците поразени со 6:3

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... последното место во групата 9 со само еден бод по четири одиграни натпревари. Македонските надежи добро го започнаа натпреварот и Агим Ибраими ја имаше првата шанса во 9та минута но англискиот голман ... Saturday, 10 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: