Friday, Dec 15th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword александар лазевски Total: 4 results found.

Search Again

Search Result

 1. Aleksandar Lazevski

  Category: Players/National team players

  Original name: Александар Лазевски Passport version: Aleksandar Lazevski IPA: ˈalɛksandar ˈlazɛfski Club shirt name: Lazevski Position: left back Born on 21.01.1988 in Vršac, Serbia Club: ... Friday, 20 August 2010
 2. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Александар Ф.К.Телеоптик Србија Урдинов Јани Ф.К.Рода Холандија Станков Антонио Ф.К.Рода Холандија Стојков Драган Ф.К.Раднички .К Србија ... Tuesday, 23 February 2010
 3. Лазевски во Војводина

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Младинскиот репрезентативец Александар Лазевски е пред трансфер во Војводина. Лазевски моментално е играч на Телеоптик, а таму е позајмен од белградски Партизан. Мали се шансите тој да се врати во ... Saturday, 26 December 2009
 4. У-21: Бабунски го објави списокот за натпреварот со Литванија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  ФК ТЕТЕКС ОДБРАНА: ЛАЗЕВСКИ АЛЕКСАНДАР - ТЕЛЕОПТИК ГЕОРГИЕВСКИ ДАНИЕЛ - МЕЃУМУРЈЕ - ЧАКОВЕЦ БЕРИША СЕДАТ - ФК СЛОГА ЈУГОМАГНАТ СИЛЈАНОВСКИ ГОРАН - ФК МАКЕДОНИЈА УРДИНОВ ЈАНИ - ... Saturday, 31 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: