Monday, Oct 23rd

Last update:12:22:33 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword арменд алими Total: 7 results found.

Search Again

Search Result

 1. Armend Alimi

  Category: Players/National team players

  Original name: Арменд Алими Passport version: Armend Alimi IPA: ˈarmɛnd ˈalimi Club shirt name: Alimi Position: attacking midfielder Born on 11.12.1987 in Kumanovo, Macedonia Club: KF Shkendija ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  Средина: Алими Арменд - Истра Пула / Хрватска Шумуликоски Величе - Престон Норт Енд / Англија Деспотовски Филип - Ворскла / Украина Георгиевски Славчо - Етникос Акнас / Кипар Напад: Пандев ... Monday, 22 February 2010
 3. Алими најдобар на зимски турнир

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Арменд Алими беше прогласен за најдобар играч на турнир одигран во Хрватска деновиве. На зимскиот турнир „Хрватска Куп 2010“ Арменд Алими беше прогласен за најдобар играч на турнирот. Неговата екипа ... Sunday, 07 February 2010
 4. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... (Холандија) Попов Роберт - Оксер (Франција) Среден ред: Деспотовски Филип - Ворскла (Украина) Алими Арменд - Истра Пула (Хрватска) Георгиевски Славчо - Улсан Хјундаи (Јужна Кореја) Шумуликоски Величе - ... Thursday, 05 November 2009
 5. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... донесе уште еден квалитетен напаѓач. Арменд Алими - 5 (45') Требаше да ја креира играта во второто полувреме но не се снајде најдобро. Делуваше по малку бавно и нервозно. Неговите квалитети се ... Monday, 12 October 2009
 6. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... / Холандија Попов Роберт - Оксер / Франција Среден ред: Алими Арменд - Истра Пула / Хрватска Шумуликоски Величе - Престон Норт Енд / Англија Деспотовски Филип - Ворскла / Украина Ѓуровски Марио - ... Thursday, 01 October 2009
 7. Арменд Алими конечно во Истра

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Новиот македонски репрезентативец Арменд Алими, конечно постигна договор со хрватскиот прволигаш НК Истра 1961 и му се приклучи на тимот од Пула. 21-годишниот играч од средниот ред веќе подолго време ... Wednesday, 30 September 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: