Monday, Dec 11th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword артим положани Total: 3 results found.

Search Again

Search Result

 1. Artim Polozhani

  Category: Players/National team players

  Original name: Артим Положани Passport version: Artim Polozhani Alternative version: Artim Polozani or Artim Pollozhani IPA: ˈartim ˈpɔlɔʒani Club shirt name: Pollozhani Position: central midfielder ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... на белата точка. Артим Положани успешно биеше и го постави конечниот резултат. Ренова рутинирано ги освои трите бода во натпреварот против Турново. Гоце Толески во првиот и Фисник Нухиу во вториот дел ... Sunday, 11 April 2010
 3. Хет-трик на Наумоски, два на Наумов

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Хет-трик постигна Илчо Наумоски во Австрија, Ристе Наумов два пати се запиша во листата на стрелците во Чешка, додека Артим Положани и Саша Огненовски стрелаа по еднаш во Хрватска односно Јужна Кореа. ... Monday, 19 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: