Monday, Dec 11th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword ацо стојков Total: 5 results found.

Search Again

Search Result

 1. Aco Stojkov

  Category: Players/National team players

  Original name: Ацо Стојков Passport version: Aco Stojkov IPA: ˈatsɔ ˈstɔjkɔf Club shirt name: Stojkov Position: centre forward / winger Born on 29.04.1983 in Strumica, Macedonia Club: FK Vardar ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Горан - Интер / Италија Наумоски Илчо - Матерсбург / Австрија Стојков Ацо - Арау / Швајцарија Ибраими Бесарт - Шалке 04 / Германија Савиќ Душан - Брашов / Романија Натпреварот ќе се одигра на ... Monday, 22 February 2010
 3. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Престон Норт Енд (Англија) Напад: Пандев Горан - Лацио (Италија) Наумоски Илчо - Матерсбург (Австрија) Стојков Ацо - Арау (Швајцарија) Ибраими Бесарт - Ренова Савиќ Душан - Работнички Ивановски Филип - ... Thursday, 05 November 2009
 4. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... 7 (45') Добра партија за Наумоски. Асистираше при првиот гол на Пандев, шутираше, имаше неколку обиди и иако не се запиша во листата на стрелците, сепак воопшто не разочара на овој натпревар. Ацо ... Monday, 12 October 2009
 5. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Војводина / Србија Глигоров Глигор - Силекс Напад: Пандев Горан - Лацио / Италија Наумоски Илчо -Матерсбург / Австрија Стојков Ацо - Арау / Швајцарија Ивановски Филип - Полонија Варшава ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: