Friday, Dec 15th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Беласица Total: 25 results found.

Search Again

Search Result

 1. Belasica

  Category: Clubs/2. MFL East

  ...  Web site: / Facebook: official Club FK Belasica Strumica ФК Беласица Струмица Address: Gjuro Salaj bb  ... Thursday, 17 August 2006
 2. 2. лига - 20 коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... дното Охрид се повеќе тоне. Дрита - Брегалница Штип 1:1 Цементарница 55 - Скопје 0:2 Шкендија - Влазними 3:0 Миравци - Локомотива 5:1 Охрид - 11 Октомври 2:3 Беласица - Новаци 2:1 Влазрими ... Sunday, 11 April 2010
 3. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... во Новаци), 11 Октомври – Беласица (стадион: “Гоце Делчев“ – Прилеп), Напредок – Охрид 2004 (Градски стадион – Кичево), Локомотива – Влазрими (стадион на ФК Локомотива, населба Карпош III – Скопје), ... Thursday, 01 April 2010
 4. 2. Лига - 17. Коло: Прекин во Велмеј

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Беласица - Напредок 0:3 Новаци - 11 Октомври 1:2 Табела | Распоред и резултати    ... Saturday, 27 March 2010
 5. 2. лига - 17. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Резултати 17. коло: 11 Октомври - Дрита 2-1 Напредок - Новаци 2005 3-1 Локомотива - Беласица 0-1 Влазними Трим Лум - Охрид 2004 1-0 Скопје - Влазрими 4-0 Брегалница 2008 - Миравци 3-1 Цементарница ... Tuesday, 23 March 2010
 6. 2 лига: 16-то коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Шкендија 79 0:0 Беласица - Влазними 3:0 Охрид - Скопје 0:1 11 Октомври - Напредок 0:1 Новаци - Локомотива 0:0 Влазрими - Брегалница Штип 0:3 Табела | Распоред и резултати    ... Sunday, 21 March 2010
 7. 2. Лига: Доминација на домаќините

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Дрита во најинтересниот натпревар ова коло. Резултати 15 коло: Напредок -  Дрита 4:0 Локомотива -  11 Октомври 3:0 Скопје -  Беласица 3:0 Брегалница - Охрид 1:0 Цементарница  ... Sunday, 07 March 2010
 8. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... стадион - Кичево), Локомотива - 11 Октомври (стадион на ФК Локомотива, Карпош I - Скопје), Скопје - Беласица (стадион Автокоманда - Скопје), Брегалница 2008 - Охрид 2004 (стадион Младост - Струмица), Цементарница ... Friday, 05 March 2010
 9. 2. лига; 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 14. коло: Дрита - Миравци 1:0 Влазрими - Шкендија 79 0:1 Охрид 2004 - Цементарница 55 3:0 Беласица - Брегалница 2008 0:3 Новаци 2005 - Скопје 2:4 11 Октомври - Влазними Трим Лум 2:0 Напредок ... Monday, 01 March 2010
 10. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ...  13.02.2010 - Оризари - Осогово – Беласица 3-0 13.02.2010 - Охрид - Охрид Лоте – Влазними Струга 2-2 13.02.2010 - Миравци - Миравци – Хиси (кос) 1-0 13.02.2010 - Богданци - Вардарски – 11 Октомври ... Friday, 26 February 2010
 11. Душан Савиќ во Брашов

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... на Васлуи. Савиќ има 4 настапи за репрезентацијата на Македонија, иако е роден во Србија. Пред да замине во Романија, настапуваше уште и за Беласица, Победа, Вардар и Работнички. Работнички ги напушти ... Saturday, 20 February 2010
 12. Три порази за Беласица

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Неуспешна презентација на младинците на Беласица на овогодинешниот турнир во Вијареџо, Италија, откако и забележаа пораз и во третиот натпревар. По поразите од Фиоентина и Самбенедетесе, младите играчи ... Sunday, 07 February 2010
 13. Втор пораз на Беласица

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Втор пораз на Беласица на турнирот во Вијареџо, Италија. По премиерниот пораз од Фиорентина со 2-0, екипата на Беласица загуби и од Самбенедетесе на Копа Карневале во Вијареџо, Италија. Овој пат резултатот ... Thursday, 04 February 2010
 14. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... (шва) – Пелистер 5-2 17.01.2010 - Кадиз (шпа) - Борусија Дортмунд (аматери) (гер) – Пелистер 5-3 18.01.2010 - Малага (шпа) - Базел (шва) – Пелистер5-1 20.01.2010 - Струмица - Беласица – Металург ... Wednesday, 03 February 2010
 15. Беласица во група со Фиорентина

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Беласица ги доби противниците за 62-то издание на големиот меѓународен турнир во Виареџо. Младинската екипа на Беласица се најде во група со Фиорентина, Чезена и Сан Бенедетезе. Во оваа група Фиорентина ... Friday, 25 December 2009
 16. ФФМ ги изрече казните за неодиграните натпревари

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... на Влазрими од Кичево е казнета со забрана за играње на својот стадион на следните 6 натпревари, поради физичкиот напад врз судијата на натпреварот со Беласица. - Македонија ЃП се казнува со одземање ... Wednesday, 23 December 2009
 17. Милко Ѓуровски си замина од Беласица

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Милко Ѓуровски повеќе не е тренер на Беласица од Струмица. Откако Милко Ѓуровски не успеа во амбициите на клубот за висок пласман на табелата и борба за 1. лига, тој си замина од Струмица и својата ... Wednesday, 16 December 2009
 18. 2. лига: Шкендија есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 5-1 11 Октомври - Скопје 0-1 Новаци 2005 - Брегалница 2008 1-1 Беласица - Цементарница 55 1-2 Влазрими - Миравци 0-1 Охрид 2004 - Шкендија 79 (среда, 02.12.2009) Табела | Распоред и резултати ... Saturday, 28 November 2009
 19. 2. лига - Комплетно 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... другите екипи. Резултати 12. коло: Дрита - Влазрими 1-0 Шкендија 79 - Беласица 2-0 Скопје - Напредок 2-1 Миравци - Охрид 2004 0-0 Цементарница 55 - Новаци 2005 0-1 Брегалница 2008 - 11 ... Friday, 20 November 2009
 20. Промени во термините

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Победа - Тетекс кој ќе се одигра во петок 20. Ноември. Во 2. лига, натпреварите Дрита - Влазрими, Шкендија 79 - Беласица и Скопје - Напредок се играат во петок, 20. Ноември, додека сите останати ќе се ... Wednesday, 18 November 2009
 21. 2. лига - 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Скопје 1-2 Напредок - Брегалница 2008 0-0 11 Октомври - Цементарница 55 2-2 Новаци 2005 - Шкендија 79 2-0 Беласица - Миравци 0-0 Охрид 2004 - Влазрими 4-1 Табела | Распоред и резултати   ... Saturday, 07 November 2009
 22. Викендов на фудбалските терени (07/08.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Дрита, Локомотива - Скопје, Напредок - Брегалница 2008, 11 Октомври - Цементарница 55, Новаци 2005 - Шкендија 79, Беласица - Миравци, Охрид 2004 - Влазрими. 3. лига - Југозапад; 15. коло (недела, 08.11.2009 ... Saturday, 07 November 2009
 23. 2. лига: Прекин во Кичево

  Category: Вести/Резултати и табели

  Продолжува хаосот во македонскиот фудбал. Прекин во Кичево на натпреварот Влазрими - Беласица. Прекинот настанал на полувремето од натпреварот при резултат 2-0 за Беласица. Судиите биле физички нападнати ... Saturday, 31 October 2009
 24. Викендов на фудбалските терени (31.10/01.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... распоред што ќе можете да гледате по нашите фудбалски терени. 2. лига; 10. коло (31.10.2009 13:00 часот) Двојки: Дрита - Охрид 2004, Влазрими - Беласица, Миравци - Новаци 2005, Шкендија 79 - 11 ... Saturday, 31 October 2009
 25. Петровски го соопшти списокот за претстојните квалификации

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Беласица Орхан Алиу - ФК Милано Бесник Реџепи - ФК Илинден Никола Грданоски - ФК Искра Јуниор СРЕДЕН РЕД Предраг Савески - ФК Беласица Шенол Меди - ФК Охрид Мартин Кешкец - ФК Работнички ... Friday, 16 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: