Sunday, Oct 22nd

Last update:09:58:13 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword бесарт ибраими Total: 18 results found.

Search Again

Search Result

 1. Besart Ibraimi

  Category: Players/National team players

  Original name: Бесарт Ибраими Passport version: Besart Ibraimi IPA: ˈbɛsart ˈibraimi Club shirt name: Ibraimi Position: centre forward / winger Born on 17.12.1986 in Kichevo, Macedonia Club: ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Горан - Интер / Италија Наумоски Илчо - Матерсбург / Австрија Стојков Ацо - Арау / Швајцарија Ибраими Бесарт - Шалке 04 / Германија Савиќ Душан - Брашов / Романија Натпреварот ќе се одигра на ... Monday, 22 February 2010
 3. Многу трансфери или само гласини

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Освен оној на Ибраими, за жал, сеуште не можеме да говориме за официјални трансфери на наши фудбалери во странство. Бесарт Ибраими успеа од Ренова директно да премине во Шалке 04 што сигурно е еден ... Wednesday, 20 January 2010
 4. Бесарт Ибраими потпиша за Шалке

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Најдобриот стрелец и најдобриот фудбалер во Македонија за 2009, Бесарт Ибраими направи одличен трансфер и потпиша за германскиот гигант Шалке. 23 годишниот напаѓач потпиша 3,5 годишен договор со Шалке ... Tuesday, 12 January 2010
 5. ФФМ ги прогласи најдобрите во 2009

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ФФМ ги прогласи најдобрите во македонскиот фудбал за 2009 година. Бесарт Ибраими е најдобар фудбалер, а Горан Попов наш најдобар интернационалец. Најдобар фудбалер во футсал е Жарко Наскоски од КМФ ... Monday, 28 December 2009
 6. Потенцијални зимски трансфери

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Бесарт Ибраими, Душан Савиќ, Илија Несторовски, Стефан Ристовски... Ова се само дел од фудбалерите кои привлекуваат внимание за наредниот трансфер период. Со 12 гола во есенскиот дел и исто толку во ... Tuesday, 22 December 2009
 7. Најдобрите во 2009 според ФФМ

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... во првенството собра многу награди. Тие ќе бидат прогласени за најдобра екипа, а нивниот голгетер Бесарт Ибраими ќе биде најдобар играч во 2009 во Македонија и најдобар стрелец. Спонзорот на Ренова, Шефки ... Thursday, 17 December 2009
 8. Комплетиран есенскиот дел од првата лига

  Category: Вести/Вести

  ... само пет минути покасно Драган Ѓеоргиев повторно го доведе Турново во водство. Но во финишот следеше целосен пресврт. Бесарт Ибраими со својот втор погодок го израмни резултатот, а во последните минути ... Sunday, 13 December 2009
 9. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  ... Иако не беше убедлива победата, сепак беше доволна за нови 3 бода и зацврстување на првото место. Единствениот гол на натпреварот беше дело на Бесарт Ибраими во 73-тата минута. Металург славеше убедлива ... Sunday, 06 December 2009
 10. Бојкотот продолжи и во 15то коло

  Category: Вести/Вести

  ... кога Ступиќ биеше со глава, но Ковачевиќ со крајни напори ја изби топката во корнер. Во второто полувреме Ренова конечно својата теренска иницијатива ја круниса со гол. Бесарт Ибраими изведе слободен ... Sunday, 29 November 2009
 11. Бојкот на дел од прволигашите

  Category: Вести/Вести

  ... Работнички. Во еден многу интересен натпревар со повеќе шанси на двете страни, домаќините беа поуспешни и искористија две од своите шанси. Уште во осмата минута Бесарт Ибраими по додавањето од Али стрелаше ... Sunday, 22 November 2009
 12. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Престон Норт Енд (Англија) Напад: Пандев Горан - Лацио (Италија) Наумоски Илчо - Матерсбург (Австрија) Стојков Ацо - Арау (Швајцарија) Ибраими Бесарт - Ренова Савиќ Душан - Работнички Ивановски Филип - ... Thursday, 05 November 2009
 13. Комплетирана првата третина од првенството

  Category: Вести/Вести

  ... Бесарт Ибраими во последните мигови од судијското продолжение успеа да ја затресе мрежата на Тетекс и на Ренова да и ја донесе победата од тетовското дерби. Лидерот Работнички имаше лесна задача на гостувањето ... Sunday, 01 November 2009
 14. Голеада во Скопје

  Category: Вести/Вести

  ... освоија бодовите. Бесарт Ибраими, Агрон Мемеди и Благоја Тодоровски беа стрелци за победата од 3:1. Македонија ЃП се враќа во Скопје со целиот плен од Турново. По неколкуте шанси од двете страни на тешкиот ... Saturday, 24 October 2009
 15. Комплетирано 9 коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... неговиот 6ти гол и му ги донесе поените на Работнички. Второпласираната Ренова освои важни поени на гости кај Силекс и тоа со огромна победа од 0:5 Новиот репрезентативец Бесарт Ибраими постигна два ... Sunday, 18 October 2009
 16. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Не се плашеше да шутира, проигруваше, а и одлично ги стопишре нападите на Катар уште на средината од теренот. Бесарт Ибраими - 6 (90') Овој играч дефинитивно има потенцијал, но овој потенцијал ... Monday, 12 October 2009
 17. Македонија - Катар 2:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... светло за водство на Македонија! Прекрасен продор и уште поубав гол. 41' и Македонија е во водство! Жолт картон за Бесарт Ибраими. Одлична топка од Горан Попов за Горан Пандев, Пандев без многу размислување ... Sunday, 11 October 2009
 18. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... / Полска Ибраими Бесарт - Ренова Савич Душан - Работнички    - На барање на Фудбалската Федерација на Катар, прифативме да одиграме меѓународен пријателски натпревар. Тоа ќе биде убава можност ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: