Thursday, Dec 14th

Last update:04:11:51 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword блаже илијоски Total: 4 results found.

Search Again

Search Result

 1. Bazhe Ilijoski

  Category: Players/National team players

  Original name: Блаже Илијоски Passport version: Blazhe Ilijoski Alternative version: Blaze Ilijoski IPA: ˈblaʒɛ ˈilijɔski Nickname: Bazhe Club shirt name: Ilijoski Position: centre forward ... Wednesday, 26 May 2010
 2. Вечното дерби за Пелистер

  Category: Вести/Вести

  ... топката во голот. Но во последните моменти од првиот дел Михајловиќ нафрли на спротивната страна и Блаже Илијоски успеа да го израмни резултатот. На самиот старт од второто полувреме Панче Стојанов заработи ... Sunday, 28 March 2010
 3. Комплетирано првото пролетно коло

  Category: Вести/Вести

  ...  Победа - Металург 0:1 (0:1) 13’ Блаже Илијоски И фудбалерите на Металург се враќаат од гостување со трите поени, но оваа победа и не е големо изненадување ако се споредат промените во играчкиот кадар ... Sunday, 28 February 2010
 4. Комплетирано 9 коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... Исмаили Македонија ЃП - Пелистер 0:0 (0:0) Слога Ј. - Металург 0:1 (0:0) 86' Блаже Илијоски Табела | Распоред и резултати  ... Sunday, 18 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: