Monday, Dec 18th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword бобан грнчаров Total: 6 results found.

Search Again

Search Result

 1. Boban Grncharov

  Category: Players/National team players

  Original name: Бобан Грнчаров Passport version: Boban Grncharov Alternative version: Boban Grncarov IPA: ˈbɔban ˈɡr̩ntʃarɔf Nickname: Grne Club shirt name: Grnčarov Position: central defender ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... / Бугарија Лазаревски Владе - Ријека / Хрватска Новески Николче - Маинц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Попов Горан - Хееренвеен / Холандија Тодоровски Александар - Рад / Србија ... Monday, 22 February 2010
 3. Наумов стрела во Европа Лига, Мијадиноски во Унгарскиот куп

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Ристе Наумов стрелаше за Славија во Европа Лигата, додека Мирсад Мијадиноски даде гол за Дебрецен во купот на Унгарија. Стевица Ристич на чекор до финалето во азиската Лига на Шампиони, Бобан Грнчаров ... Thursday, 22 October 2009
 4. Ристиќ во полу-финале, Грнчаров поразен од Челзи

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Стевица Ристиќ со гол во продолженијата му додесе полу-финале на Поханг во азиската Лига на Шампиони, додека во европската Бобан Грнчаров загуби од Челзи. УЕФА Лига на Шампиони, Група D: АПОЕЛ (Кипар) ... Thursday, 01 October 2009
 5. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус / Германија Лазаревски Владе - Карпати Лвов / Украина Новески Николче - Мајнц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Мојсов Даниел - Македонија ЃП Попов Горан - Хееренвеен ... Thursday, 01 October 2009
 6. Грнчаров вечерва против Челзи

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Репрезентативниот бек, Бобан Грнчаров, вечерва со својот АПОЕЛ ќе му се спротивстави на гигантот Челзи во рамките на второто коло од фазата по групи во Лигата на Шампионите. Вечерва, со почеток во ... Wednesday, 30 September 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: