Wednesday, Dec 13th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Борец Total: 9 results found.

Search Again

Search Result

 1. Borec

  Category: Clubs/2. MFL East

  ...  Facebook: official Club FK Borec 1919 Veles ФК Борец 1919 Велес Address: Alekso Demnievski "Bauman" bb 1400 Veles ... Monday, 23 June 2008
 2. Борец Вапила со ново име

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Фудбалскиот третолигаш Борец од Вапила доби ново име и ново седиште на клубот. Единствениот охридски клуб во 3. лига - Југозапад, Борец од Вапила во иднина ќе се нарекува “Охрид Лоте“ и седиштето на ... Thursday, 24 December 2009
 3. 3. лига - Југозапад: Караорман есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  Караорман од Струга е на добар пат да избори пласман за баражот за пласман во 2. лига. Есенскиот дел од првенството го заврија со предност од пет поени пред Борец, кој оваа сезона е најголемиот конкурент ... Thursday, 24 December 2009
 4. 3. лига - Југозапад; 16. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Лидерот Караорман беше слободен ова коло, тоа го искористи Борец од Вапила кој со победата против Добрушево се доближи на 5 поени од лидерот. Резултати 16. коло: Хераклеа Нова - Прпарими 3-0 ... Wednesday, 18 November 2009
 5. Викендов на фудбалските терени (14/15.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... екипи. 3. лига - Југозапад; 16. коло (недела, 15.11.2009 13:00 часот) Двојки: Хераклеа Нова - Прпарими, Борец В. - Добрушево, Подмочани - Кравари, Фаланга - Велешта, Мирче Ацев - Порече, Работник ... Saturday, 14 November 2009
 6. 3. лига - Југозапад 15. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Ацев 3-0 Преспа - Работник 1-1 Порече - Фаланга 1-3 Велешта - Подмочани 8-1 Кравари - Борец 1-5 Добрушево - Прпарими 6-1 Хераклеа Нова слоб. Табела: 1. Караорман ... Tuesday, 10 November 2009
 7. Викендов на фудбалските терени (07/08.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 13:00 часот) Двојки: Караорман - Питу Гули, Кораб - Младост Г. О., Вардино - Мирче Ацев, Преспа - Работник, Порече - Фаланга, Велешта - Подмочани, Кравари - Борец В., Добрушево - Прпарими. 3. лига ... Saturday, 07 November 2009
 8. 3. лига - Југозапад 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Продолжува победничката серија на водечките, Караорман и Борец. Сепак стружани сеуште ја одржуваат предноста од 8 поени. Резултати 14. коло: Хераклеа Нова - Добрушево 1-5 Прпарими - Кравари 3-1 ... Tuesday, 03 November 2009
 9. Викендов на фудбалските терени (31.10/01.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Октомври, Цементарница 55 - Напредок, Брегалница 2008 - Локомотива, Скопје - Влазними. 3. лига - Југозапад; 14. коло (01.11.2009 13:00 часот) Двојки: Хераклеа Нова - Добрушево, Борец - Велешта, ... Saturday, 31 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: