Sunday, Dec 17th

Last update:06:01:30 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Брегалница Total: 35 results found.

Search Again

Search Result

 1. 3. лига - Исток 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Осогово со победата против Рудар во дербито на колото успеа да се задржи на лидерската позиција пред Тиверија, која беше поуспешна од Брегалница, но имаат и натпревар помалку од Осогово. Резултати ... Wednesday, 25 November 2009
 2. Bregalnica Golak

  Category: Clubs/3.MFL East

  ...  official Facebook: official Club FK Bregalnica Golak Delchevo ФК Брегалница Голак Делчево Address: Kej na Osloboduvanjeto - 50  ... Tuesday, 01 September 2009
 3. Bregalnica

  Category: Clubs/2. MFL East

  ...  Facebook: official Anthem: play Club FK Bregalnica AD Shtip ФК Брегалница АД Штип Address: Vasil Glavinov br.4b  ... Saturday, 03 January 2009
 4. 2. лига - 20 коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Скопје се искачи на второто место по ремито помеѓу Дрита и Брегалница Штип. Шкендија се зацврсти на првото место и сега е +4 пред Скопје, Напредок е четврто-пласиран и тоа со натпревар помалку, а на ... Sunday, 11 April 2010
 5. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  ... далечина израмни, а подоцна Богатинов го доведе Милано во водство со гол од слободен удар. Но, засилувањето на Пелистер од штипска Брегалница, Лазар Илиев, не дозволи Пелистер да се врати во Битола без ... Saturday, 03 April 2010
 6. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Скопје – Шкендија 79 (стадион: “Автокоманда“ – Скопје), Брегалница 2008 – Цементарница 55 (стадион: “Младост“ – Струмица). 3. лига – Исток 22. коло (сабота, 03.04.2010) Двојки: Тиверија – Карбинци, ... Thursday, 01 April 2010
 7. 3. лига - Преглед на резултати

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Брегалница, ја повлече екипа поради незадоволство од судењето. Додека пак Љуботен се жали дека на натпреварот кој го загуби од Речица биле грубо прекршени фудбалските правила и дека се наместени ... Tuesday, 30 March 2010
 8. 2. Лига - 17. Коло: Прекин во Велмеј

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... нападнал главниот судија. На останатите средби се постигнати следните резултати: Дрита - Цементарница 55 1:0 Шкендија - Брегалница Штип 3:0 Миравци - Скопје 1:1 Влазрими - Влазними 2:2 ... Saturday, 27 March 2010
 9. 2. лига - 17. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Резултати 17. коло: 11 Октомври - Дрита 2-1 Напредок - Новаци 2005 3-1 Локомотива - Беласица 0-1 Влазними Трим Лум - Охрид 2004 1-0 Скопје - Влазрими 4-0 Брегалница 2008 - Миравци 3-1 Цементарница ... Tuesday, 23 March 2010
 10. 3. лига - Преглед

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... лиги. 3. лига - Исток Резултати 18. коло: Тиверија - Василево 2-2, Овче Поле - Младост О. 2-4, Брегалница - Карбинци 3-0, Плачковица - Каменица Саса 4-0, Слога Филип II - Мак Млин 4-1, Младост М. ... Tuesday, 23 March 2010
 11. 2 лига: 16-то коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Шкендија 79 0:0 Беласица - Влазними 3:0 Охрид - Скопје 0:1 11 Октомври - Напредок 0:1 Новаци - Локомотива 0:0 Влазрими - Брегалница Штип 0:3 Табела | Распоред и резултати    ... Sunday, 21 March 2010
 12. 2. Лига: Доминација на домаќините

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Дрита во најинтересниот натпревар ова коло. Резултати 15 коло: Напредок -  Дрита 4:0 Локомотива -  11 Октомври 3:0 Скопје -  Беласица 3:0 Брегалница - Охрид 1:0 Цементарница  ... Sunday, 07 March 2010
 13. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... стадион - Кичево), Локомотива - 11 Октомври (стадион на ФК Локомотива, Карпош I - Скопје), Скопје - Беласица (стадион Автокоманда - Скопје), Брегалница 2008 - Охрид 2004 (стадион Младост - Струмица), Цементарница ... Friday, 05 March 2010
 14. 2. лига; 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 14. коло: Дрита - Миравци 1:0 Влазрими - Шкендија 79 0:1 Охрид 2004 - Цементарница 55 3:0 Беласица - Брегалница 2008 0:3 Новаци 2005 - Скопје 2:4 11 Октомври - Влазними Трим Лум 2:0 Напредок ... Monday, 01 March 2010
 15. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... – 11 Октомври 1-2 06.02.2010 - Нов Дојран - Шкендија – Млади Радник (срб) 0-2 06.02.2010 - Нов Дојран - Тиквеш – Брегалница Штип 1-4 06.02.2010 - Скопје - Локомотива – Цементарница2-0 06.02.2010 ... Friday, 26 February 2010
 16. Договорени контролки со Црна Гора (17)

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... - Кил (Германија) (одбрана) Дарко Насевски - Вардар (одбрана) Борче Затаркоски - Искра Јуниор (одбрана) Динче Најдески - Металург (среден ред) Бобан Николов - Брегалница (среден ред) Кристијан ... Monday, 15 February 2010
 17. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... (алб) 1-1 28.01.2010 - Миравци - Миравци – Славија Сараево (бих) 2-4 30.01.2010 - Брвеница - Тетекс – Дрита 2-3 31.01.2010 - Оризари - Осогово – Брегалница Штип 1-3 31.01.2010 - Куманово - Милано ... Wednesday, 03 February 2010
 18. 3. лига - Исток: Осогово есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... (М. Алаѓозовски), Д. Алаѓозовски (Коцев), Андреев, Тасев, Ристов, С. Јованов. Резултати 17. коло (последно есенско): Осогово - Тиверија 1-0 Плачковица - Карбинци 2-2 Овче Поле - Василево 0-6 Брегалница ... Wednesday, 16 December 2009
 19. 3. лига - Исток 16. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Младост М. 3-0 сл. (гостите не допатувале) Рудар - Астибо 0-2 Василево - Брегалница 2-0 Мак Млин слоб. Малеш 1919 слоб. Табела: 1. Осогово Кочани 14 12 ... Monday, 07 December 2009
 20. 2. лига: Комплетиран есенскиот дел

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... во Велмеј, а заврши со победа на Шкендија од 3-1, се спушта завесата на есенскиот дел од шампионатот во 2. лига. Шкендија со +4 од Брегалница и Скопје ќе презими на првата позиција. Табела | Распоред ... Wednesday, 02 December 2009
 21. 3. лига - Исток 15. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Рудар 1-3 Астибо - Мак Млин 2-2 Младост М. - Карбинци 1-4 Слога Филип II - Младост О. 4-2 Плачковица - Василево 0-0 Брегалница - Овче Поле 9-0 Осогово слоб. Каменица Саса слоб. Табела: ... Monday, 30 November 2009
 22. 2. лига: Шкендија есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... до среда и да видиме со колкава предност ќе заминат на зимски одмор. Второто место и припадна на штипска Брегалница, која има исто бодови со Скопје, кој претставува вистинско изненадување сезонава, не ... Saturday, 28 November 2009
 23. 2. лига - Комплетно 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... другите екипи. Резултати 12. коло: Дрита - Влазрими 1-0 Шкендија 79 - Беласица 2-0 Скопје - Напредок 2-1 Миравци - Охрид 2004 0-0 Цементарница 55 - Новаци 2005 0-1 Брегалница 2008 - 11 ... Friday, 20 November 2009
 24. 3. лига - Исток; 13. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... гостите без објаснување го напуштиле стадионот) Плачковица - Брегалница 3-1 Тиверија слоб. Младост О. слоб. Заостанат натпревар од 12. коло: Тиверија - Плачковица 6-1 Табела: 1. ... Wednesday, 18 November 2009
 25. Резултати од клупски пријателски

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... второлигашки противници. Локомотива - Силекс 1-3 Х. Турново - Брегалница Штип 2-1 Напредок - Победа 0-1 Цементарница 55 - Металург 0-2  ... Tuesday, 17 November 2009
 26. Викендов на фудбалските терени (14/15.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Малеш 1919 - Каменица Саса, Астибо - Карбинци, Младост М. - Василево, Слога Филип II - Овче Поле, Плачковица - Брегалница Д., Тиверија слоб., Младост О. слоб. 3. лига - Север група “1“; 11. коло (14/15.11.2009 ... Saturday, 14 November 2009
 27. 3. лига - Исток 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... настапот на македонската фудбалска репрезентација. Резултати 12. коло: Тиверија - Плачковица (се игра на 18.11.2009) Брегалница - Слога Филип II 1-0 Овче Поле - Младост М. 1-1 Младост О. - ... Friday, 13 November 2009
 28. 3. лига - Исток 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Тиверија 0-0 Зрновка - Каменица Саса 2-1 Осогово - Карбинци 6-4 Малеш 1919 - Младост О. 6-2 Астибо - Василево 3-3 Младост М. - Брегалница 3-0 Слога Филип II - Плачковица 2-1 Мак Млин слоб. ... Monday, 09 November 2009
 29. 2. лига - 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Пораз на лидерот Шкендија, нерешени резултати за Брегалница и Дрита и победа за Скопје се главните обележја во 11. коло во второлигашката конкуренција. Резултати 11. коло: Влазними - Дрита 1-1 Локомотива ... Saturday, 07 November 2009
 30. Викендов на фудбалските терени (07/08.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  Во втората по квалитет лига дербито се игра во Кичево, каде се среќаваат поранешните прволигаши Напредок и Брегалница од Штип. 2. лига; 11. коло (сабота, 07.11.2009 13:00 часот) Двојки: Влазними ... Saturday, 07 November 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2