Tuesday, Dec 12th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Вардар Total: 50 results found.

Search Again

Search Result

 1. Interview with Ivan Nastevski

  Category: News/Domestic

  MacedonianFootball.com had the distinct pleasure to interview up and rising star of Macedonian football. We proudly present to You - Ivan Nastevski. Ivan Nastevski is born on 30.07.1991 and is currently ... Saturday, 22 May 2010
 2. Vardari

  Category: Clubs/3.MFL West

  ...  official Club KF Vardari Forino КФ Вардари Форино Address: ul. 200 bb s. Forino President: Dritan Iseini ... Tuesday, 01 September 2009
 3. Vardar Brvenica

  Category: Clubs/4.MFL (all groups)

  ...  Club FK Vardar Brvenica   ФК Вардар Брвеница Address: s. Brvenica     President:   Manager:   Founded: ... Tuesday, 01 September 2009
 4. Vardarski

  Category: Clubs/4.MFL (all groups)

  ...  Club FK Vardarski Bogdanci   ФК Вардарски Богданци Address:     1484 Bogdanci President:   Manager: ... Sunday, 04 January 2009
 5. Vardar 75

  Category: Clubs/4.MFL (all groups)

  ...  FK Vardar 75 Skopje   ФК Вардар 75 Скопје Address:   nas. Usje, 1000 Skopje President: Manager: Founded: ... Sunday, 16 November 2008
 6. Vardar Negotino

  Category: Clubs/3.MFL Southeast

  ...  Facebook: official Club FK Vardar Negotino ФК Вардар Неготино Address: Marshal Tito bb 1440 Negotino President: ... Thursday, 14 August 2008
 7. Vardar

  Category: Clubs/1.MFL

  ...  Web site: official Facebook: official Anthem: play Club FK Vardar AD Skopje ФК Вардар АД Скопје Address: 8 septemvri ... Thursday, 17 August 2006
 8. 2013 Super Cup match report

  Category: Uncategorised Content

  28th July 2013, 20.00 CET VARDAR 1:0 TETEKS HT 0:0 Goals: 53' Filip Petrov Stadium: National Arena Philip II of Macedon in Skopje Attendance: 500 VAR TET  ... Monday, 28 September 2015
 9. 2015 Super Cup match report

  Category: Uncategorised Content

  23rd September 2015, 20.00 CET VARDAR 1:1 RABOTNICHKI (4:3 p.s.o.) HT 1:0 Goals: 11' Filip Ivanovski - 47' Bazhe Ilijoski Stadium: National Arena Philip II of Macedon in Skopje ... Thursday, 24 September 2015
 10. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Вардар ги поделија бодовите во вечното скопско дерби. Ренова го искористи ремито на Работнички и ја зголеми предноста на 10 поени. Пелистер го совлада Силекс, Победа поуспешна од Тетекс, ... Sunday, 11 April 2010
 11. 3. лига - Југ; 16. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... му направија услуга на Тиквеш кој сега има 4 бода предност. Резултати 16. коло: Полет – Вардарски 1-1 Превалец – Бабуна 2-2 Корзо – Големо Коњари 0-1 Дојранско езеро – Велес Табак 4-1 Младост ... Monday, 05 April 2010
 12. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Ренова останаа на 8 бода разлика, Вардар и Металург ремизираа без голови. Во градското дерби во Скопје на Филип Втори публиката не виде атрактивен меч. Повеќе претпазлива игра со фокусот ... Saturday, 03 April 2010
 13. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... “Силекс“ – Кратово), Милано – Пелистер (стадион: “Милано Арена“ – Куманово), Вардар – Металург (Национална Арена “Филип II Македонски“ – Скопје), Хоризонт Турново – Работнички (стадион: “Кукуш“ – Турново), ... Thursday, 01 April 2010
 14. 3. лига - Преглед на резултати

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Осогово 48, 2. Тиверија 42, 3. Рудар 35, 4. Плачковица 34, 5. Карбинци 34 ... 3. лига - Југ 15. коло Резултати: Тиквеш - Полет 9-0, Илинден Б. - Кожуф 1-3, Партизан О. - Вардар Н. 3-2, Велес Табак ... Tuesday, 30 March 2010
 15. Вечното дерби за Пелистер

  Category: Вести/Вести

  Вечното македонско дерби помеѓу Пелистер и Вардар им припадна на домаќините. Веќе втора година теренот под „Тумбе кафе“ е „проколнат“ за вардарци и ја напуштаат Битола без да ја затресат мрежата на домаќините.  ... Sunday, 28 March 2010
 16. Пелистер владее со Пелагонија, Ренова со Полог

  Category: Вести/Вести

  ... регион. Вардар освои важни поени во Турново, а Милано и Металург играа без голови. Сиромашно со голови беше ова последно коло од втората фаза каде на четири натпревари беа постигнати само три голови. ... Wednesday, 24 March 2010
 17. 3. лига - Преглед

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 31, Карбинци 31 ... 3. лига - Југ Резултати 14. коло: Кожуф - Партизан 3-0, Младост - Големо Коњари 1-0, Корзо - Вардарски 0-0, Полет - Превалец 0-3, Дојранско Езеро - Бабуна 2-4, Вардар - Велес Табак ... Tuesday, 23 March 2010
 18. 21 коло: МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  Порази на водечкото дуо, Вардар славеше на вечното дерби. Можеби пред почетокот на ова коло македонската фудбалска јавност со нетрпение го исчекуваше дуелот помеѓу Вардар и Пелистер, но најинтересниот ... Sunday, 21 March 2010
 19. Следува вечното дерби

  Category: Вести/Вести

  Има градско дерби, има и пелагониско дерби, но само едно е вечно дерби. Вардар против Пелистер. Без разлика на кое место се на табелата, Пелистер и Вардар секогаш привлекуваат внимание. И овие полу-заздравени ... Wednesday, 17 March 2010
 20. Комплетирано 20то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  По вчерашниот дуел меѓу Работнички и Вардар, денес беше комплетирано 20то коло со преостанатите три дуели во кои Ренова го совлада Силекс, Милано конечно славеше над Победа, а Тетекс на гости го изненади ... Sunday, 07 March 2010
 21. Дербито за Работнички

  Category: Вести/Вести

  Екипата на Работнички го искористи лошото издание на Вардар и извојува минимална победа од 1:0 во 53то дерби. Со гол на Боби Божиновски од пенал во 39та минута, екипата на Работнички ја извојува 21та ... Saturday, 06 March 2010
 22. 53то дерби за Работнички и Вардар

  Category: Вести/Вести

  Во пресрет на 53то градско дерби помеѓу Вардар и Работнички, се навраќаме низ историјата и ви ги претставуваме резултатите од сите досегашни одиграни натпревари помеѓу поранешните големи локални ривали. ... Friday, 05 March 2010
 23. Комплетирано првото пролетно коло

  Category: Вести/Вести

  ... победа на Вардар на Милано, денес се одиграа само уште три средби од 19 коло на македонската прва фудбалска лига по суспендирањето на Македонија ЃП и Слога Југомагнат. Тетекс - Пелистер 1:2 (1:0) 41’ ... Sunday, 28 February 2010
 24. „Новиот“ Вардар тргна со победа

  Category: Вести/Вести

  И покрај невоиграноста и неподготвеноста, со само еден заеднички тренинг, Вардар со евроголот на Милан Илиевски и голот пред крајот на натпреварот на Фахрудин Ѓурѓевиќ, славеше над Милано. Со само ... Saturday, 27 February 2010
 25. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Македонските прволигаши и второлигаши финишираа со подготовките за продолжението од сезоната, а со тоа и со одигрувањето на контролни натпревари. 04.02.2010 - Горно Лисиче - Горно Лисиче – Вардар 1-2 ... Friday, 26 February 2010
 26. Никола Тонев продолжува во Казахстан

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Дефанзивецот Никола Тонев ќе ја продолжи кариерата во Казахстан, во екипата на Тараз. 24 годишниот дефанзивец, се пресели од редовите на чешкиот Мост во Тараз од Казахстан. Поранешниот играч на Вардар ... Sunday, 21 February 2010
 27. Душан Савиќ во Брашов

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... на Васлуи. Савиќ има 4 настапи за репрезентацијата на Македонија, иако е роден во Србија. Пред да замине во Романија, настапуваше уште и за Беласица, Победа, Вардар и Работнички. Работнички ги напушти ... Saturday, 20 February 2010
 28. Договорени контролки со Црна Гора (17)

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... - Кил (Германија) (одбрана) Дарко Насевски - Вардар (одбрана) Борче Затаркоски - Искра Јуниор (одбрана) Динче Најдески - Металург (среден ред) Бобан Николов - Брегалница (среден ред) Кристијан ... Monday, 15 February 2010
 29. Љуботен го враќа стариот сјај

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... долгогодишни играчи на Тетекс, а изминативе шест месеци настапуваа за Вардар од Брвеница, како и Димче Димитриевски од Гостивар и Мевљам Бејтуали од Дрита кои треба да ја засилат одбраната, а средниот ... Friday, 05 February 2010
 30. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 0-2 22.01.2010 - Богданци - Вардарски – Беласица 2-4 23.01.2010 - Негорски бањи - Хоризонт Турново – Славија Сараево (бих) 2-6 23.01.2010 - Нов Дојран – Вардар – Србија У-17 1-1 24.01.2010 - ... Wednesday, 03 February 2010
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2