Tuesday, Dec 12th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword вардар неготино Total: 15 results found.

Search Again

Search Result

 1. Vardar Negotino

  Category: Clubs/3.MFL Southeast

  ...  Facebook: official Club FK Vardar Negotino ФК Вардар Неготино Address: Marshal Tito bb 1440 Negotino President: ... Thursday, 14 August 2008
 2. 3. лига - Југ; 16. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... му направија услуга на Тиквеш кој сега има 4 бода предност. Резултати 16. коло: Полет – Вардарски 1-1 Превалец – Бабуна 2-2 Корзо – Големо Коњари 0-1 Дојранско езеро – Велес Табак 4-1 Младост ... Monday, 05 April 2010
 3. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Македонските прволигаши и второлигаши финишираа со подготовките за продолжението од сезоната, а со тоа и со одигрувањето на контролни натпревари. 04.02.2010 - Горно Лисиче - Горно Лисиче – Вардар 1-2 ... Friday, 26 February 2010
 4. 3. лига - Запад: Ринија есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Вардар Б. - Градец 2-2 Камењане - Арсими 0-3 Ринија Ч. - Лирија 4-1 Руфеја - Ринија Н. 4-1 Љуботен - Зајас 2-1 Фљамуртари - Вардар Ф. 0-1 Шар - Речица 1-1 Пирок слоб. Табела: 1. ... Wednesday, 16 December 2009
 5. 3. лига - Запад; 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Љуботен беше поразен ова коло на гостувањето кај Вардар Форино, а Ринија Чајле со победата против Ринија Неготино Полошко ја презеде лидерската позиција на табелата во пресрет на последното есенско ... Friday, 04 December 2009
 6. 3. лига - Југ: Службени бодови за Тиквеш

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  35 Бараж 2. Тиквеш Кавадарци 13 11 1 1 43 10 33 34 3. Бабуна Мартолци 13 9 2 2 47 16 31 29 4. Вардар ... Wednesday, 02 December 2009
 7. 3. лига - Југ: Превалец есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Табак 3-1 Вардар - Големо Коњари 3-0 Младост - Бабуна 0-5 Дојранско Езеро - Вардарски 3-0 Корзо - Превалец 1-1 Тиквеш - Партизан 3-0 сл. (прекината во 20 минута при резултат 1-0 за Тиквеш, поради ... Thursday, 26 November 2009
 8. 3. лига - Запад; 13. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Резултати 12. коло: Градец - Руфеја 2-1 Арсими - Љуботен 1-2 Лирија - Фљамуртари 2-1 Ринија Н. - Шар 1-2 Зајас - Пирок 3-0 Вардар Ф. - Речица 3-0 Вардар Б. - Ринија Ч. 0-2 Камењане ... Wednesday, 25 November 2009
 9. 3. лига - Југ; 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 12. коло: Полет - Корзо 3-2 Превалец - Дојранско Езеро 5-0 Бабуна - Вардар 4-1 Големо Коњари - Кожуф 2-1 Велес Табак - Тиквеш 2-2 Партизан - Илинден 3-1 Вардарски - Младост 3-1 Табела: ... Friday, 20 November 2009
 10. 3. лига - Запад; 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Љуботен продолжува со победите и го трасира патот кон 2. лига и враќањето на старата слава. Резултати 11. коло: Љуботен - Градец 3-1 Руфеја - Вардар Б. 4-2 Ринија Ч. - Камењане 1-0 Фљамуртари ... Wednesday, 18 November 2009
 11. 3. лига - Југ 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Коњари 1-0 Кожуф - Бабуна 3-0 Вардар - Вардарски 1-0 Младост - Превалец 1-4 Дојранско Езеро - Корзо 1-0 Табела: 1. Превалец Превалец 11 10 1 0 45 ... Wednesday, 11 November 2009
 12. 3. лига - Запад 9 и 10 коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Љуботен успеа да надополни заостанување од шест поени и да се изедначи на лидерската позиција со Ринија Чајле. Резултати 9. коло: Шар - Градец 4-2 Пирок - Арсими 2-1 Речица - Лирија 0-2 Вардар ... Tuesday, 10 November 2009
 13. 3. лига - Југ 10. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Лидерот во 3. лига - Југ, Превалец, продолжува со сигурните игри. Нова жртва беше екипата на Вардар од Неготино, кои беа совладани со 4-1. Во дербито на колото Бабуна и Тиквеш одиграа нерешено, 1-1, ... Wednesday, 04 November 2009
 14. 3. лига - Запад 8. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... со Ринија се најголемите конкуренти за победник во западниот регион. Резултати 8. коло: Градец - Пирок 4-1 Арсими - Речица 2-1 Лирија - Вардар Ф. 0-0 Ринија Н. - Зајас 2-1 Вардар Б. - Шар 2-1 ... Tuesday, 03 November 2009
 15. 3. лига - Југ 9. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Кикс на лидерот на Превалец на гостувањето во Гевгелија, кај Кожуф, го одбележа ова коло. Тоа го искористи Тиквеш кој со победата против Вардарски се доближи само на бод предност. Резултати 9. коло: ... Wednesday, 28 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: