Friday, Dec 15th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword величе шумуликоски Total: 8 results found.

Search Again

Search Result

 1. Veliche Shumulikoski

  Category: Players/National team players

  Original name: Величе Шумуликоски Passport version: Veliche Shumulikoski Alternative version: Velice Sumulikoski IPA: ˈvɛlitʃɛ ˈʃumulikɔski Nickname: Shumi Club shirt name: Shumulikoski / Šumulikoski ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  Средина: Алими Арменд - Истра Пула / Хрватска Шумуликоски Величе - Престон Норт Енд / Англија Деспотовски Филип - Ворскла / Украина Георгиевски Славчо - Етникос Акнас / Кипар Напад: Пандев ... Monday, 22 February 2010
 3. Шумуликоски остана без тренер

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Величе Шумуликоски остана без својот тренер Алан Ирвин. После поразот од Шефилд Јунајтед, тимот на Величе Престон Норт Енд се реши да го ослободи од обврските својот досегашен тренер Алан Ирвин. Иако ... Tuesday, 29 December 2009
 4. Најава: Македонија - Канада

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... својот клуб. А, капитенската лента за прв пат од почеток на еден натпревар ќе му припадне на Величе Шумуликоски. На натпреварот против Катар тој ја имаше лентата при крајот на мечот, кога беа извршени ... Saturday, 14 November 2009
 5. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... (Холандија) Попов Роберт - Оксер (Франција) Среден ред: Деспотовски Филип - Ворскла (Украина) Алими Арменд - Истра Пула (Хрватска) Георгиевски Славчо - Улсан Хјундаи (Јужна Кореја) Шумуликоски Величе - ... Thursday, 05 November 2009
 6. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... меѓу подобрите. Во второто полувреме малку спласна неговата ангажираност, но спласна и цело темпо на натпреварот. Величе Шумуликоски - 8 (90') Шуми одигра навистина добар натпревар против Катар. ... Monday, 12 October 2009
 7. Ристиќ во полу-финале, Грнчаров поразен од Челзи

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... клуб Ум-Салал. Англија, Лига Чемпионшип: Престон Норт Енд - Ридинг 1:2 Величе Шумуликоски го одигра целиот натпревар за Престон кој беше изненаден од еден од претендентите за испаѓање од лигата. Русија, ... Thursday, 01 October 2009
 8. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... / Холандија Попов Роберт - Оксер / Франција Среден ред: Алими Арменд - Истра Пула / Хрватска Шумуликоски Величе - Престон Норт Енд / Англија Деспотовски Филип - Ворскла / Украина Ѓуровски Марио - ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: