Sunday, Dec 17th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword владе лазаревски Total: 7 results found.

Search Again

Search Result

 1. Vlade Lazarevski

  Category: Players/National team players

  Original name: Владе Лазаревски Passport version: Vlade Lazarevski IPA: ˈvladɛ ˈlazarɛfski Position: right back Born on 09.06.1983 in Kruševac, Serbia Club: FK Radnički Niš, Serbia Former ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... / Бугарија Лазаревски Владе - Ријека / Хрватска Новески Николче - Маинц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Попов Горан - Хееренвеен / Холандија Тодоровски Александар - Рад / Србија ... Monday, 22 February 2010
 3. Лазаревски потпиша со Ријека

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Владе Лазаревски потпиша 1,5 годишен договор со Ријека. Десниот бек на репрезентацијата на Македонија, Владе Лазаревски (26), се договори со Ријека. Ријечани имаа проблем со десната бековска позиција ... Tuesday, 26 January 2010
 4. Реми на гостувањето во Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Иран од 1:0. Македонија возврати на самиот старт од второто полувреме. По одличното додавање од Шумуликоски во 49та минута Владе Лазаревски прекрасно нафрли од десната страна и во шестнаесетникот го ... Wednesday, 18 November 2009
 5. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус (Германија) Лазаревски Владе - Карпати Лвов (Украина) Новески Николче - Мајнц 05 (Германија) Мојсов Даниел - Македонија ЃП Глигоров Глигор - Силекс Попов Горан - Хеeренвеeн ... Thursday, 05 November 2009
 6. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... предводена од капитенот Митрески беше на високо ниво и не им дозволи на противничките играчи често да се приближуваат кон голот на Пачовски. Владе Лазаревски - 6  (45') Задачите во одбраната ги ... Monday, 12 October 2009
 7. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус / Германија Лазаревски Владе - Карпати Лвов / Украина Новески Николче - Мајнц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Мојсов Даниел - Македонија ЃП Попов Горан - Хееренвеен ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: