Monday, Dec 11th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword владимир димитровски Total: 7 results found.

Search Again

Search Result

 1. Dimitrovski hopeful of national team call

  Category: News/International

  ... when Boshko Gjurovski watches him in person during the game between Kerkyra and Panetolikos. Викендов во Грција селекторот на А репрезентација @BoskoGjurovski  ќе го следи настапот на Владимир ... Sunday, 08 March 2015
 2. Vladimir Dimitrovski

  Category: Players/National team players

  Original name: Владимир Димитровски Passport version: Vladimir Dimitrovski IPA: ˈvladimir ˈdimitrɔfski Nickname: Dadi Club shirt name: Dadi Position: central defender / left back Born on 30.11.1988  ... Thursday, 04 November 2010
 3. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  Македонија Ристовски Стефан Ф.К.Парма Италија Георгиевски Даниел Ф.К.Меѓумурје Хрватска Димитровски Владимир Ф.К:Металург Македонија Лазевски ... Tuesday, 23 February 2010
 4. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  ... (1:0) 6' 76' 85' Миле Крстев, 50' Владимир Димитровски Милано - Силекс 1:4 (1:4) 45' Фејзи Малиќи - 4' 41' Глигор Глигоров, 21' Александар Темелков, 43' Ангел Нацев  Табела | Распоред и резултати ... Sunday, 06 December 2009
 5. У-21: Бабунски го објави списокот за натпреварот со Литванија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  РОДА ЈЦ ДИМИТРОВСКИ ВЛАДИМИР - ФК МЕТАЛУРГ СРЕДЕН РЕД: СТОЈКОВ ДРАГАН - НАПРЕДАК- КРУШЕВАЦ ПЕТРОВИЌ МИЛОВАН - ФК ПОБЕДА РИСТОВСКИ СТЕФАН ФК ВАРДАР СТАНКОВ АНТОНИО - ФК РОДА  ... Saturday, 31 October 2009
 6. Најава: Англија (21) - Македонија (21)

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... влеваат надеж за потенцијално изненадување на фаворитот и тоа среде Ковентри, Англија. Сепак, далеку од тоа дека нашите репрезентативци тргнуваат за Англија со бело знаме. Капитенот Владимир Димитровски ... Thursday, 08 October 2009
 7. Можеме да ја израдуваме Македонија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Македонската репрезентација до 21 година ги прави последните подготовки пред патувањето во Англија, а капитенот Владимир Димитровски е уверен дека можат да стигнат до изненадување. И покрај тоа што ... Wednesday, 07 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: