Thursday, Dec 14th

Last update:04:11:51 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword влазрими Total: 20 results found.

Search Again

Search Result

 1. Vlazrimi 77

  Category: Clubs/2. MFL West

  ...  / Facebook: official Club KF Vlazrimi 77 Kichevo КФ Влазрими 77 Кичево Address: Zagorje bb 6250 Kichevo  ... Thursday, 12 June 2008
 2. Besa-Vlazrimi

  Category: Clubs/3.MFL North

  ...  Facebook: official Club KF Besa-Vlazrimi Slupchane КФ Беса-Влазрими Слупчане Address: s. Slupchane 1325 President: Fatmir ... Sunday, 12 August 2007
 3. 2. лига - 20 коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... дното Охрид се повеќе тоне. Дрита - Брегалница Штип 1:1 Цементарница 55 - Скопје 0:2 Шкендија - Влазними 3:0 Миравци - Локомотива 5:1 Охрид - 11 Октомври 2:3 Беласица - Новаци 2:1 Влазрими ... Sunday, 11 April 2010
 4. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... во Новаци), 11 Октомври – Беласица (стадион: “Гоце Делчев“ – Прилеп), Напредок – Охрид 2004 (Градски стадион – Кичево), Локомотива – Влазрими (стадион на ФК Локомотива, населба Карпош III – Скопје), ... Thursday, 01 April 2010
 5. 2. Лига - 17. Коло: Прекин во Велмеј

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... нападнал главниот судија. На останатите средби се постигнати следните резултати: Дрита - Цементарница 55 1:0 Шкендија - Брегалница Штип 3:0 Миравци - Скопје 1:1 Влазрими - Влазними 2:2 ... Saturday, 27 March 2010
 6. 2. лига - 17. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Резултати 17. коло: 11 Октомври - Дрита 2-1 Напредок - Новаци 2005 3-1 Локомотива - Беласица 0-1 Влазними Трим Лум - Охрид 2004 1-0 Скопје - Влазрими 4-0 Брегалница 2008 - Миравци 3-1 Цементарница ... Tuesday, 23 March 2010
 7. 2 лига: 16-то коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Шкендија 79 0:0 Беласица - Влазними 3:0 Охрид - Скопје 0:1 11 Октомври - Напредок 0:1 Новаци - Локомотива 0:0 Влазрими - Брегалница Штип 0:3 Табела | Распоред и резултати    ... Sunday, 21 March 2010
 8. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 55 - Влазрими (стадион на ФК Цементарница - Скопје), Шкендија 79 - Миравци (Градски стадион - Тетово), Влазними Трим Лум - Новаци 2005 играат на 10.03.2010 (среда). 3. лига - Исток; 18. коло Двојки: ... Friday, 05 March 2010
 9. 2. лига; 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 14. коло: Дрита - Миравци 1:0 Влазрими - Шкендија 79 0:1 Охрид 2004 - Цементарница 55 3:0 Беласица - Брегалница 2008 0:3 Новаци 2005 - Скопје 2:4 11 Октомври - Влазними Трим Лум 2:0 Напредок ... Monday, 01 March 2010
 10. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... 1-2 21.02.2010 - Демир Хисар – Вардино – Влазрими Кичево 0-3 21.02.2010 – Скопје – Цементарница – Нова Колонија 3-0 24.02.2010 – Муртино – Младост Муртино – Тиверија 0-1  ... Friday, 26 February 2010
 11. Бесарт Ибраими потпиша за Шалке

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... фудбалска репрезентација, а покрај за Ренова, Ибраими настапуваше и за Влазрими и Напредок. ... Tuesday, 12 January 2010
 12. ФФМ ги изрече казните за неодиграните натпревари

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... на Влазрими од Кичево е казнета со забрана за играње на својот стадион на следните 6 натпревари, поради физичкиот напад врз судијата на натпреварот со Беласица. - Македонија ЃП се казнува со одземање ... Wednesday, 23 December 2009
 13. 2. лига: Шкендија есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... лига. Има повеќе екипи на кои им гори под нозете, но најзагрозени се Охрид и кичевски Влазрими, за кои се чини дека тешко ќе ја избегнат преселбата во понизок ранг. Во нешто подобра состојба од овие две ... Saturday, 28 November 2009
 14. 2. лига - Комплетно 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... другите екипи. Резултати 12. коло: Дрита - Влазрими 1-0 Шкендија 79 - Беласица 2-0 Скопје - Напредок 2-1 Миравци - Охрид 2004 0-0 Цементарница 55 - Новаци 2005 0-1 Брегалница 2008 - 11 ... Friday, 20 November 2009
 15. Промени во термините

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Победа - Тетекс кој ќе се одигра во петок 20. Ноември. Во 2. лига, натпреварите Дрита - Влазрими, Шкендија 79 - Беласица и Скопје - Напредок се играат во петок, 20. Ноември, додека сите останати ќе се ... Wednesday, 18 November 2009
 16. 2. лига - 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Скопје 1-2 Напредок - Брегалница 2008 0-0 11 Октомври - Цементарница 55 2-2 Новаци 2005 - Шкендија 79 2-0 Беласица - Миравци 0-0 Охрид 2004 - Влазрими 4-1 Табела | Распоред и резултати   ... Saturday, 07 November 2009
 17. Викендов на фудбалските терени (07/08.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Дрита, Локомотива - Скопје, Напредок - Брегалница 2008, 11 Октомври - Цементарница 55, Новаци 2005 - Шкендија 79, Беласица - Миравци, Охрид 2004 - Влазрими. 3. лига - Југозапад; 15. коло (недела, 08.11.2009 ... Saturday, 07 November 2009
 18. 2. лига: Прекин во Кичево

  Category: Вести/Резултати и табели

  Продолжува хаосот во македонскиот фудбал. Прекин во Кичево на натпреварот Влазрими - Беласица. Прекинот настанал на полувремето од натпреварот при резултат 2-0 за Беласица. Судиите биле физички нападнати ... Saturday, 31 October 2009
 19. Викендов на фудбалските терени (31.10/01.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... распоред што ќе можете да гледате по нашите фудбалски терени. 2. лига; 10. коло (31.10.2009 13:00 часот) Двојки: Дрита - Охрид 2004, Влазрими - Беласица, Миравци - Новаци 2005, Шкендија 79 - 11 ... Saturday, 31 October 2009
 20. ФК Скопје два меча без публика

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Напредок, а Арбен Тафе од Влазрими и Владо Данилов од Брегалница ќе паузираат по еден натпревар. Тренерот на голманите на Влазрими Сали Каса се суспендира поради неспортски однос кон судијата по завршувањето ... Wednesday, 21 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: