Monday, Oct 23rd

Last update:12:22:33 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword глигор глигоров Total: 11 results found.

Search Again

Search Result

 1. Nikola Gligorov

  Category: Players/National team players

  Original name: Никола Глигоров Passport version: Nikola Gligorov IPA: ˈnikɔla ˈgligɔrɔf Club shirt name: Gligorov Position: central midfielder Born on 15.08.1983 in Skopje, Macedonia Club: ... Tuesday, 28 August 2012
 2. Gligor Gligorov

  Category: Players/National team players

  Original name: Глигор Глигоров Passport version: Gligor Gligorov IPA: ˈgligɔr ˈgligɔrɔf Club shirt name: Gligorov Born on 15.03.1987 in Probishtip, Macedonia Club: FK Sileks AD Kratovo, Macedonia ... Tuesday, 12 January 2010
 3. Работнички подобар од Тетекс

  Category: Вести/Вести

  ... подоцна Никола Глигоров со својот погодок им ја скрати радоста на гостите и го постоави конечниот резултат. Сите останати натпревари се играат утре со почеток во 16 часот. Табела | Резултати и распоред ... Saturday, 27 March 2010
 4. Дербито за Работнички

  Category: Вести/Вести

  ... тие упатија само два удари и тоа вон рамките на голот. Единствениот гол беше постигнат во 39та минута кога по ударот на Глигоров, топката заврши во раката на еден од вардаровите фудбалери по што судијата ... Saturday, 06 March 2010
 5. Потенцијални зимски трансфери

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... во чешкиот клуб ФК Словачко, а полските медиуми јавуваат дека Несторовски е најблиску до Горник Забрже, полски второлигаш. Глигор Глигоров од Силекс е играч кому исто така договорот му завршува во Јуни ... Tuesday, 22 December 2009
 6. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  ... остана на 9-тото место. Силекс славеше рутинска победа над Милано во Куманово. Стрелци на головите за Силекс беа Глигоров, Темелков и Нацев, а почесниот погодок за домаќините го постигна Малиќи. Сите ... Sunday, 06 December 2009
 7. Најава: Иран - Македонија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... кои настапија против Канада отпатуваа за Техеран. Им се приклучија и Глигор Глигоров кој ќе го има дебито во националниот дрес и Филип Ивановски. Селекторот Јонуз најверојатно ќе се одлучи за Седлоски ... Wednesday, 18 November 2009
 8. Фудбалерите отпатуваа за Техеран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... повреда, односно лични обврски, не отпатуваа Игор Митрески и Илчо Наумоски. Нивните места ги зазедоа Глигор Глигоров од Силекс и Филип Ивановски од Полонија Варшава, Полска. Мечот се игра во среда во ... Sunday, 15 November 2009
 9. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... списокот од 20 игра на кој поради клупски обврски недостигаат играчите кои настапуваат во Кипар. Покрај голманот Наумовски, шанса за свое деби ќе добие и Глигор Глигоров кој беше повикан и за претходниот ... Thursday, 05 November 2009
 10. Работнички ја потопи Ренова

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Тетекс, додека второлигашите Скопје и Дрита ги изненадија Метлаург и Пелистер. Со головите на Вандаир (од пенал), Бојовиќ, Глигоров и Петковски, екипата на Работнички ја совлада Ренова и си го отвори ... Wednesday, 28 October 2009
 11. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Филип Втори во Скопје (14ч.) На списокот се наоѓаат и неколку играчи кои што за прв пат се повикани во репрезентација (Марио Ѓуровски, Глигор Глигоров, Душан Савич) како и играч кои што подолго ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: