Tuesday, Dec 12th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword горан пандев Total: 20 results found.

Search Again

Search Result

 1. Goran Pandev

  Category: Players/National team players

  Original name: Горан Пандев Passport version: Goran Pandev IPA: ˈɡɔran ˈpandɛf Nicknames: Goche, Kung-Fu Pandev, Il Pandemonio Club shirt name: Pandev Position: forward / attacking midfielder ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Селекторе, „јуриш“ на Бајрам Фетаи

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... име ќе се најде во списокот на селекторот Олсен за претстојниот квалификациски циклус. Меѓутоа оваа битка сеуште не е загубена. Македонија има шанса да го ангажира овој играч со што Горан Пандев би ја ... Tuesday, 23 March 2010
 3. Македонија ја совлада Црна Гора

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... од Наумоски, Горан Пандев го зголемува резултатот на 2-0 за нова радост на Филип Втори. Црна Гора се обидуваше да го префрли тежиштето на игра на нашата половина, но не успеваше посериозно да се закани. ... Thursday, 04 March 2010
 4. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... / Бугарија Лазаревски Владе - Ријека / Хрватска Новески Николче - Маинц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Попов Горан - Хееренвеен / Холандија Тодоровски Александар - Рад / Србија ... Monday, 22 February 2010
 5. Пандев со нови (правни) проблеми

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Лотито не се откажуваше така лесно од Пандев и сеуште не се предава. Нови проблеми за Горан Пандев. Медиумска изјава може да го доведе Пандев до кошмарите кои ги имаше пред да потпише за Интер, а имаше ... Saturday, 30 January 2010
 6. Горан Пандев го реши дербито

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Горан Пандев го реши градското дерби на Милано. Нашиот интернационалец со прекрасна асистенција и фантастичен погодок му донесе победа на Интер во големиот дерби натпревар. Фантастична партија на ... Monday, 25 January 2010
 7. Одлично деби за Пандев

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Пандев дебитираше во дресот на Интер, неговиот тим победи а тој учествуваше во постигнувањето на голот. Деби како од соништата за Горан Пандев. Само неколку дена откако и официјално го стави потписот ... Wednesday, 06 January 2010
 8. Горан Пандев и официјално во Интер

  Category: Вести/Вести & Инфо

  И официјално, Горан Пандев од денес е играч на Интер и се до 2014 година тој ќе го носи дресот со број 27 на италијанскиот шампион. По успешните лекарски преглед, Горан Пандев утрово го стави својот ... Monday, 04 January 2010
 9. Горан Пандев е слободен играч!

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Последна вест од Рим: Горан Пандев е слободен играч! Жалбата на Пандев е прифатена и тој е ослободен од неговиот договор со Лацио и може да потпише со нов клуб. Случајот е затворен! Одлуката на арбитражата ... Wednesday, 23 December 2009
 10. Најдобрите во 2009 според ФФМ

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... на Горан Пандев како најдобар наш играч во странство и оваа година таа награда ќе оди во рацете на Горан Попов кој успешно настапува во дресот на Херенвен, Холандија. Екипата на Ренова, моменталниот лидер ... Thursday, 17 December 2009
 11. Реми на гостувањето во Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Македонската репрезентација ја продолжи неуспешната серија на гостувањата која трае веќе 15 месеци и повторно не извојува победа. Репрезентацијата на Иран го имаше водството по првиот дел, а Горан Пандев ... Wednesday, 18 November 2009
 12. Македонија - Канада 3:0

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... со националниот состав на Канада. По 11 години од првиот меч против Канада, Македонија успеа да се одмазди за тогашниот 1-0 пораз и славеше со 3-0. Македонскиот одбранбен играч, ветеранот Горан Ставревски ... Saturday, 14 November 2009
 13. Најава: Македонија - Канада

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... беше оној против Катар кој нашиот национален состав го доби со 2-1, со двата гола на Горан Пандев. И овој пат Пандев треба да биде носечка сила и покрај сите проблеми кои ги има во својата кариера и со ... Saturday, 14 November 2009
 14. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус (Германија) Лазаревски Владе - Карпати Лвов (Украина) Новески Николче - Мајнц 05 (Германија) Мојсов Даниел - Македонија ЃП Глигоров Глигор - Силекс Попов Горан - Хеeренвеeн ... Thursday, 05 November 2009
 15. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... заврши според замислите на Јонуз, меѓутоа неговите приклучувања во нападот не задоволија. Видлива беше разликата во офанзивата по левата и десната страна, односно Попов и Лазаревски. Горан Попов ... Monday, 12 October 2009
 16. Македонија - Катар 2:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Победа на Македонија во пријателскиот натпревар со репрезентацијата на Катар со двата гола на Горан Пандев во неговиот јубилеен 50-ти настап. 15 минути пред почетокот на натпреварот и Ви го соопштуваме ... Sunday, 11 October 2009
 17. Јонуз врти нов лист

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... напред. Со Катар ни е битно да се одигра добро и да направиме контрола до кој стадиум се репрезентативците, потенцијалните и новите, рече Јонуз. Напаѓачот Горан Пандев ја истакна позитивната атмосферата ... Wednesday, 07 October 2009
 18. Ристиќ во полу-финале, Грнчаров поразен од Челзи

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... (Холандија) 0:0 Горан Попов исто така го одигра целиот натпревар, но холанѓаните беа запрени од латвискиот шампион. УЕФА Еуропа Лига, Група G: Левски Софија - Лацио 0:4 Дарко Тасевски имаше лош ден ... Thursday, 01 October 2009
 19. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус / Германија Лазаревски Владе - Карпати Лвов / Украина Новески Николче - Мајнц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Мојсов Даниел - Македонија ЃП Попов Горан - Хееренвеен ... Thursday, 01 October 2009
 20. Македонци во Лига Европа

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Неколку македонски интернационалци ќе ги бранат боите на своите клубови на денешните натпревари од УЕФА Лига Европа. Левски на Дарко Тасевски ќе го пречека Лацио без Горан Пандев. И двата тима започнаа ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: