Monday, Oct 23rd

Last update:12:22:33 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword горан попов Total: 15 results found.

Search Again

Search Result

 1. Goran Popov

  Category: Players/National team players

  Original name: Горан Попов Passport version: Goran Popov IPA: ˈɡɔran ˈpɔpɔf Club shirt name: Popov Position: left back / left midfielder Born on 02.10.1984 in Strumica, Macedonia Club: FK ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Македонија ја совлада Црна Гора

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... од Наумоски, Горан Пандев го зголемува резултатот на 2-0 за нова радост на Филип Втори. Црна Гора се обидуваше да го префрли тежиштето на игра на нашата половина, но не успеваше посериозно да се закани. ... Thursday, 04 March 2010
 3. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... / Бугарија Лазаревски Владе - Ријека / Хрватска Новески Николче - Маинц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Попов Горан - Хееренвеен / Холандија Тодоровски Александар - Рад / Србија ... Monday, 22 February 2010
 4. ФФМ ги прогласи најдобрите во 2009

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ФФМ ги прогласи најдобрите во македонскиот фудбал за 2009 година. Бесарт Ибраими е најдобар фудбалер, а Горан Попов наш најдобар интернационалец. Најдобар фудбалер во футсал е Жарко Наскоски од КМФ ... Monday, 28 December 2009
 5. Најдобрите во 2009 според ФФМ

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... на Горан Пандев како најдобар наш играч во странство и оваа година таа награда ќе оди во рацете на Горан Попов кој успешно настапува во дресот на Херенвен, Холандија. Екипата на Ренова, моменталниот лидер ... Thursday, 17 December 2009
 6. Реми на гостувањето во Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Македонската репрезентација ја продолжи неуспешната серија на гостувањата која трае веќе 15 месеци и повторно не извојува победа. Репрезентацијата на Иран го имаше водството по првиот дел, а Горан Пандев ... Wednesday, 18 November 2009
 7. Македонија - Канада 3:0

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... со националниот состав на Канада. По 11 години од првиот меч против Канада, Македонија успеа да се одмазди за тогашниот 1-0 пораз и славеше со 3-0. Македонскиот одбранбен играч, ветеранот Горан Ставревски ... Saturday, 14 November 2009
 8. Најава: Македонија - Канада

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... беше оној против Катар кој нашиот национален состав го доби со 2-1, со двата гола на Горан Пандев. И овој пат Пандев треба да биде носечка сила и покрај сите проблеми кои ги има во својата кариера и со ... Saturday, 14 November 2009
 9. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус (Германија) Лазаревски Владе - Карпати Лвов (Украина) Новески Николче - Мајнц 05 (Германија) Мојсов Даниел - Македонија ЃП Глигоров Глигор - Силекс Попов Горан - Хеeренвеeн ... Thursday, 05 November 2009
 10. Наумов стрела во Европа Лига, Мијадиноски во Унгарскиот куп

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... од Матеј Крајчик. УЕФА Европа Лига, Група : Херта Берлин (Германија) - Хееренвеен (Холандија) 0:1 Горан Попов го одигра целиот натпревар за холанѓаните кои конечно ја забележаа првата победа во Европа ... Thursday, 22 October 2009
 11. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... заврши според замислите на Јонуз, меѓутоа неговите приклучувања во нападот не задоволија. Видлива беше разликата во офанзивата по левата и десната страна, односно Попов и Лазаревски. Горан Попов ... Monday, 12 October 2009
 12. Македонија - Катар 2:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Победа на Македонија во пријателскиот натпревар со репрезентацијата на Катар со двата гола на Горан Пандев во неговиот јубилеен 50-ти настап. 15 минути пред почетокот на натпреварот и Ви го соопштуваме ... Sunday, 11 October 2009
 13. Ристиќ во полу-финале, Грнчаров поразен од Челзи

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... (Холандија) 0:0 Горан Попов исто така го одигра целиот натпревар, но холанѓаните беа запрени од латвискиот шампион. УЕФА Еуропа Лига, Група G: Левски Софија - Лацио 0:4 Дарко Тасевски имаше лош ден ... Thursday, 01 October 2009
 14. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус / Германија Лазаревски Владе - Карпати Лвов / Украина Новески Николче - Мајнц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Мојсов Даниел - Македонија ЃП Попов Горан - Хееренвеен ... Thursday, 01 October 2009
 15. Македонци во Лига Европа

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Неколку македонски интернационалци ќе ги бранат боите на своите клубови на денешните натпревари од УЕФА Лига Европа. Левски на Дарко Тасевски ќе го пречека Лацио без Горан Пандев. И двата тима започнаа ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: