Saturday, Dec 16th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword горно лисиче Total: 13 results found.

Search Again

Search Result

 1. Gorno Lisiche

  Category: Clubs/2. MFL West

  ... Tehnokom Web site: / Facebook: official Club FK Euromilk Gorno Lisiche AD Skopje ФК Еуромилк Горно Лисиче АД Скопје Address: ... Sunday, 12 August 2007
 2. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Преспа и Велешта се слободни. 3. лига – Север група “1“ 16. коло (петок, 02.04.2010) Двојки: Треска – Бутел, Шкендија А. – Алумина, ССК Младинец – Еуромилк Горно Лисиче, Славија – Волково, Беса ... Thursday, 01 April 2010
 3. 3. лига - Преглед на резултати

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... во втората. Екипата на Горно Лисиче го промени името на екипата и во иднина ќе настапува како Еуромилк Горно Лисиче. 3. лига - Исток 21. коло Резултати: Астибо - Тиверија 0-1, Осогово - Младост ... Tuesday, 30 March 2010
 4. 3. лига - Преглед

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Гули 28 ... 3. лига - Север Група “1“, Резултати 14. коло: Треска - Шкендија 4-1, Јустинијан - Бутел одл., Славија - Алумина 3-1, ССК Младинец - Сан Сити 0-3, Беса - Горно Лисиче 1-3, Лепенец - Драчево ... Tuesday, 23 March 2010
 5. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Македонските прволигаши и второлигаши финишираа со подготовките за продолжението од сезоната, а со тоа и со одигрувањето на контролни натпревари. 04.02.2010 - Горно Лисиче - Горно Лисиче – Вардар 1-2 ... Friday, 26 February 2010
 6. 3. лига - Север 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Дербито на колото помеѓу Шкендија и Славија не се одигра, а Горно Лисиче продолжува со победите. Во втората група изненадувачки пораз на лидерот Бистрица на домашен терен, а Маџари со нова победа, сега ... Wednesday, 25 November 2009
 7. 3. лига - Север; 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Горно Лисиче ја забележе сезонава највисоката победа во првата група од 3. лига - Север. Ја совладаа екипата на Треска со 8-0. Дуелот помеѓу Славија и Јустинијан не го доживеа својот крај бидејќи на полувремето ... Wednesday, 18 November 2009
 8. Викендов на фудбалските терени (14/15.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 13:00 часот) Двојки: Горно Лисиче - Треска, Драчево - Волково, Лепенец - Сан Сити, Беса - Алумина, ССК Младинец - Шкендија А., Славија - Јустинијан, Бутел слоб. 3. лига - Север група “2“; 11. коло ... Saturday, 14 November 2009
 9. 3. лига - Север 10. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Без позначајни промени на табелата помина 10. коло од 3. лига - Север. Во првата група продолжува битката помеѓу Горно Лисиче и Славија, а во втората група осамена на врвот е Бистрица со два поени предност ... Tuesday, 10 November 2009
 10. Викендов на фудбалските терени (07/08.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Бутел - Беса, Алумина - Лепенец, Сан Сити - Драчево, Волково - Горно Лисиче, Шкендија А. слоб. 3. лига - Север група “2“; 10. коло (07/08.11.2009 13:00 часот) Двојки: Бистрица - Кадино, Марино - ... Saturday, 07 November 2009
 11. 3. лига - Север 9. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Група “1“ Резултати 9. коло: Волково - Треска 1-3 Горно Лисиче - Сан Сити 3-2 Драчево - Алумина 3-0 Лепенец - Бутел 1-2 Беса - Шкендија 1-2 ССК Младинец - Славија 2-3 Јустинијан слоб. ... Tuesday, 03 November 2009
 12. Викендов на фудбалските терени (31.10/01.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Север група “1“; 9. коло (31.10/01.11.2009 13:00 часот) Двојки: Волково - Треска, Горно Лисиче - Сан Сити, Драчево - Алумина, Лепенец - Бутел, Беса - Шкендија А., ССК Младинец - Славија, Јустинијан ... Saturday, 31 October 2009
 13. 3. лига - Север 8. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Мртва трка помеѓу три екипи се води во првата група. Горно Лисиче, Славија и Шкендија имаат ист број на бодови, но Горно Лисиче е прв благодарение на подобрата гол разлика.  група “1“ Резултати 8. ... Tuesday, 27 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: