Thursday, Dec 14th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Гостивар Total: 4 results found.

Search Again

Search Result

 1. Gostivar

  Category: Clubs/2. MFL West

  ...  official Club KF Gostivar AD КФ Гостивар АД Address: Dimitar Vlahov 22/a 1230 Gostivar President: Durmish ... Sunday, 05 September 2010
 2. 3. лига - Преглед на резултати

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... да го загубат натпреварот се со цел нивниот најголем конкурент, Ринија од Гостивар да се пласира во баражот. Во 3. лига Север две екипи ја напуштија лигата, тоа се Јустинијан во првата група и Липково ... Tuesday, 30 March 2010
 3. Љуботен го враќа стариот сјај

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... долгогодишни играчи на Тетекс, а изминативе шест месеци настапуваа за Вардар од Брвеница, како и Димче Димитриевски од Гостивар и Мевљам Бејтуали од Дрита кои треба да ја засилат одбраната, а средниот ... Friday, 05 February 2010
 4. 3. лига - Запад 8. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  На Градскиот стадион во Гостивар се одигра дербито на 3. лига - Запад. Ринија од Чајле со 2-0 го совлада тетовски Љуботен и сега има дури пет поени предност пред Камењане и шест пред Љуботен кој заедно ... Tuesday, 03 November 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: