Monday, Dec 18th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword гоце седлоски Total: 6 results found.

Search Again

Search Result

 1. Goce Sedloski

  Category: Players/National team players

  Original name: Гоце Седлоски Passport version: Goce Sedloski IPA: ˈgɔtsɛ ˈsɛdlɔski Nickname: Sedlo Club shirt name: Sedloski Position: central defender Born on 10.04.1974 in Golemo Konjari, ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... се следните играчи: Голмани: Пачовски Томе - Жерминал Беершот / Белгија Нурединовски Един - Етникос Ахнас / Кипар Одбрана: Седлоски Гоце - Матерсбург / Австрија Митрески Игор - ЦСКА Софија ... Monday, 22 February 2010
 3. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... натпревар против Катар.  Повикани се следните играчи: Голмани: Пачовски Томе - Жерминал Беeршот (Белгија) Наумовски Кристијан - Работнички Одбрана: Седлоски Гоце - Матерсбург (Австрија) Митрески Игор - ... Thursday, 05 November 2009
 4. Хет-трик на Наумоски, два на Наумов

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... 45тата, а својот трет гол го постигна во 58мата минута. Потоа домашниот тренер го повлече од игра и на негово место влезе унгарецот Рооберт Валтна. Неговиот соиграч, Гоце Седлоски, го одигра целиот натпревар, ... Monday, 19 October 2009
 5. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... уште: Гоце Седлоски - 7 (45') За прв пат без капитенската лента по подолго време, Седлоски добро се снајде, одигра цело полувреме. Јонуз најверојатно нема да смета на него за наредниот квалификациски ... Monday, 12 October 2009
 6. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... време не бил на овој список (Роберт Попов). Голмани: Пачовски Томе - Жерминал Беершот / Белгија Нурединоски Един - Етникос Ахнас / Кипар Одбрана: Седлоски Гоце - Матерсбург / Австрија Митрески Игор - ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: