Tuesday, Dec 12th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword гоце толески Total: 3 results found.

Search Again

Search Result

 1. Goce Toleski

  Category: Players/National team players

  Original name: Гоце Толески Passport version: Goce Toleski IPA: ˈgɔtse ˈtɔlɛski Position: striker Born on 05.05.1977 in Skopje, Macedonia Club: retired Former clubs: FK Tikvesh Kavadarci , ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... на белата точка. Артим Положани успешно биеше и го постави конечниот резултат. Ренова рутинирано ги освои трите бода во натпреварот против Турново. Гоце Толески во првиот и Фисник Нухиу во вториот дел ... Sunday, 11 April 2010
 3. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  ... мрежа во 28-мата минута по ударот на Гоце Толески. Претходно, Тетекс имаше прилика преку Александар Стојановски во 15-тата минута, а само минута подоцна Толески се закани на спротивната страна. По доаѓањето ... Saturday, 03 April 2010

Search Again

Search Parameters

Search Only: