Sunday, Dec 17th

Last update:01:10:19 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword даниел ивановски Total: 5 results found.

Search Again

Search Result

 1. Daniel Ivanovski

  Category: Players/National team players

  Original name: Даниел Ивановски Passport version: Daniel Ivanovski IPA: ˈdaniɛl ˈivanɔfski Nickname: Ivan Club shirt name: Ivanovski Position: central defender / right back Born on 27.06.1983  ... Saturday, 28 April 2012
 2. Многу трансфери или само гласини

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... постигнаа по еден гол. Од 71-вата минута за Славија настапи и Филип Дурански, играчот со македонско потекло. Даниел Мојсов е на проба во ЛАСК Линц, меѓутоа далеку од тоа дека тој ја заврши цела работа ... Wednesday, 20 January 2010
 3. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус (Германија) Лазаревски Владе - Карпати Лвов (Украина) Новески Николче - Мајнц 05 (Германија) Мојсов Даниел - Македонија ЃП Глигоров Глигор - Силекс Попов Горан - Хеeренвеeн ... Thursday, 05 November 2009
 4. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... неоспорни и новопечениот интернационалец по трансферот од Милано допрва ќе ја гради својата форма, а Јонуз сериозно ќе смета на него во иднина. Даниел Мојсов - 7 (16') Дефинитивно играч кој ќе ... Monday, 12 October 2009
 5. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус / Германија Лазаревски Владе - Карпати Лвов / Украина Новески Николче - Мајнц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Мојсов Даниел - Македонија ЃП Попов Горан - Хееренвеен ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: