Saturday, Dec 16th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword даниел мојсов Total: 6 results found.

Search Again

Search Result

 1. Daniel Mojsov

  Category: Players/National team players

  Original name: Даниел Мојсов Passport version: Daniel Mojsov IPA: ˈdaniɛl̩ ˈmɔjsɔf Club shirt name: Mojsov Position: central defender Born on 25.12.1987 in Kavadarci, Macedonia Club: AEK Larnaca, ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Мојсов продолжува во Војводина

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Репрезентативниот дефанзивец Даниел Мојсов ќе ја продолжи својата кариера во Војводина. Македонската репрезентација доби нов интернационалец во името на Даниел Мојсов. Тој од редовите на Македонија ... Saturday, 30 January 2010
 3. Многу трансфери или само гласини

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... постигнаа по еден гол. Од 71-вата минута за Славија настапи и Филип Дурански, играчот со македонско потекло. Даниел Мојсов е на проба во ЛАСК Линц, меѓутоа далеку од тоа дека тој ја заврши цела работа ... Wednesday, 20 January 2010
 4. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус (Германија) Лазаревски Владе - Карпати Лвов (Украина) Новески Николче - Мајнц 05 (Германија) Мојсов Даниел - Македонија ЃП Глигоров Глигор - Силекс Попов Горан - Хеeренвеeн ... Thursday, 05 November 2009
 5. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... неоспорни и новопечениот интернационалец по трансферот од Милано допрва ќе ја гради својата форма, а Јонуз сериозно ќе смета на него во иднина. Даниел Мојсов - 7 (16') Дефинитивно играч кој ќе ... Monday, 12 October 2009
 6. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Енерги Котбус / Германија Лазаревски Владе - Карпати Лвов / Украина Новески Николче - Мајнц 05 / Германија Грнчаров Бобан - АПОЕЛ / Кипар Мојсов Даниел - Македонија ЃП Попов Горан - Хееренвеен ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: