Friday, Dec 15th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword дарко тасевски Total: 3 results found.

Search Again

Search Result

 1. Darko Tasevski

  Category: Players/National team players

  Original name: Дарко Тасевски Passport version: Darko Tasevski IPA: ˈdarkɔ ˈtasɛfski Club shirt name: Tasevski Position: attacking midfielder Born on 20.05.1984 in Skopje, Macedonia Club: ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Ристиќ во полу-финале, Грнчаров поразен од Челзи

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... (Холандија) 0:0 Горан Попов исто така го одигра целиот натпревар, но холанѓаните беа запрени од латвискиот шампион. УЕФА Еуропа Лига, Група G: Левски Софија - Лацио 0:4 Дарко Тасевски имаше лош ден ... Thursday, 01 October 2009
 3. Македонци во Лига Европа

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Неколку македонски интернационалци ќе ги бранат боите на своите клубови на денешните натпревари од УЕФА Лига Европа. Левски на Дарко Тасевски ќе го пречека Лацио без Горан Пандев. И двата тима започнаа ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: