Thursday, Dec 14th

Last update:04:11:51 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword душан савиќ Total: 17 results found.

Search Again

Search Result

 1. Dushan Savic scored a goal in Volyn friendly

  Category: Newsflashes/International

  Macedonian attacker Dushan Savic scored a goal for Volyn against Domžale. Ukrainian side Volyn, which features two Macedonian players in Vanche Shikov and Dushan Savic, played another friendly during ... Sunday, 01 July 2012
 2. Dushan Savikj

  Category: Players/National team players

  Original Serbian name: Душан Савић / Dušan Savić Transcripted Macedonian name: Душан Савиќ Passport version: Dushan Savikj Alternative version: Dusan Savic IPA: ˈduʃan ˈsavitʃ Club shirt name: ... Tuesday, 12 January 2010
 3. Савиќ одличен во Брашов

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Душан Савиќ одигра одличен натпревар за својот тим Брашов во победата над Васлуи. Се играше куп-полуфиналето на Романија, а Савиќ со својата асистенција беше еден од најзаслужните за победата на својот ... Friday, 26 March 2010
 4. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Горан - Интер / Италија Наумоски Илчо - Матерсбург / Австрија Стојков Ацо - Арау / Швајцарија Ибраими Бесарт - Шалке 04 / Германија Савиќ Душан - Брашов / Романија Натпреварот ќе се одигра на ... Monday, 22 February 2010
 5. Душан Савиќ во Брашов

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Душан Савиќ ќе ја продолжи својата кариера во романски Брашов. Екс-напаѓачот на Работнички продолжува во Романија. Брашов е неговата следна дестинација. Савиќ задоволи на подготовките на клубот во ... Saturday, 20 February 2010
 6. Потенцијални зимски трансфери

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Бесарт Ибраими, Душан Савиќ, Илија Несторовски, Стефан Ристовски... Ова се само дел од фудбалерите кои привлекуваат внимание за наредниот трансфер период. Со 12 гола во есенскиот дел и исто толку во ... Tuesday, 22 December 2009
 7. Работнички го совлада Тетекс со 3:1

  Category: Вести/Вести

  ... и по само неколку секунди игра Душан Савиќ имаше шанса да го постигне можеби најбрзиот гол во историјата на лигата, но ја погоди само стативата на голот на тетовчани. Домаќините продолжија со нападите ... Saturday, 12 December 2009
 8. Најава: Иран - Македонија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... како стартер на местото на Митрески а дилема ќе има во нападот каде ги има на располагање и Душан Савиќ и Филип Ивановски за заземање на местото на Илчо Наумоски. Репрезентацијата на Иран не успеа да ... Wednesday, 18 November 2009
 9. Лесна победа за Работнички

  Category: Вести/Вести

  ... траеше само 30 минути, кога домаќините со 10 гол оваа сезона на Душан Савиќ дојдоа до водство од 1:0. Десетина минути подоцна, бразилецот Марсио стрелаше за 2:0, резултат со кој се замина на полувремето. ... Saturday, 07 November 2009
 10. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Престон Норт Енд (Англија) Напад: Пандев Горан - Лацио (Италија) Наумоски Илчо - Матерсбург (Австрија) Стојков Ацо - Арау (Швајцарија) Ибраими Бесарт - Ренова Савиќ Душан - Работнички Ивановски Филип - ... Thursday, 05 November 2009
 11. Ренова лидер со 4 гола на Јанчевски

  Category: Вести/Вести

  ... голот на српскиот интернационалец Јован Стефановиќ, но во второто полувреме репрезентативецот Душан Савиќ го постигна својот 9ти гол оваа сезона и го израмни резултатот. Изненадувањето на колото го приреди ... Wednesday, 04 November 2009
 12. Голеада во Скопје

  Category: Вести/Вести

  ...  Хет-трик на Душан Савиќ, два гола на Боби Божиновски и еден на Вандаир за победата од 6:2 над прилепчани. Милован Петровиќ во првото и Илија Несторовски во второто полувреме стрелаа за гостите, но ... Saturday, 24 October 2009
 13. Комплетирано 9 коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... дваесетина минути, кога по еден шут на Фиљо, топката го удри Душан Савиќ и го смени правецот по што заврши во мрежата на Маџовски. На само една минута пред крајот на натпреварот, Боби Божиновски го постигна ... Sunday, 18 October 2009
 14. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... не се снајде.  Един Нурединоски - / (5') Го имаше своето деби за репрезентацијата, но одигра само пет минути и преостанува да се докаже во некоја следна прилика. Душан Савиќ - 7 (19')  ... Monday, 12 October 2009
 15. Македонија - Катар 2:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... 2-1. Стрелецот на двата гола за Македонија ја напушта играта, на негово место влегува Душан Савиќ. Митрески излезе од игра, капитенската лента му ја предаде на Шумуликоски. Одлична прилика за Ивановски ... Sunday, 11 October 2009
 16. Конечно победа за Металург и пораз за Силекс

  Category: Вести/Вести

  ... Работнички. Бобан Јанчевски постигна два гола со глава, а Калаба си постигна автогол. Ментор Идризи го постигна голот за Слога. Работнички - Македонија 1:1 (1:1) 8’ Душан Савиќ – 40’ Нијаз Лена Пелистер ... Sunday, 04 October 2009
 17. Работнички и Македонија ги поделија бодовите

  Category: Вести/Вести

  ... па така гледачите кои на ТВ го проследија натпреварот видоа еден интересен дуел со два гола, многу шанси, неколку жолти и еден црвен картон. Работнички – Македонија ЃП 1:1 (1:1) 8’ Душан ... Saturday, 03 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: