Monday, Oct 23rd

Last update:12:22:33 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword игор митрески Total: 9 results found.

Search Again

Search Result

 1. Igor Mitreski

  Category: Players/National team players

  Original name: Игор Митрески Passport version: Igor Mitreski IPA: ˈiɡɔr ˈmitrɛski Club shirt name: Mitreski Position: central defender Born on 19.02.1979 in Struga, Macedonia Club: retired ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... се следните играчи: Голмани: Пачовски Томе - Жерминал Беершот / Белгија Нурединовски Един - Етникос Ахнас / Кипар Одбрана: Седлоски Гоце - Матерсбург / Австрија Митрески Игор - ЦСКА Софија ... Monday, 22 February 2010
 3. Митрески во ЦСКА Софија

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Репрезентативецот на Македонија Игор Митрески пристигна во Софија каде треба да потпише договор со ЦСКА Софија. Митрески денеска пристигна на аеродромот во Софија, утре ќе ги мине лекарските прегледи ... Tuesday, 12 January 2010
 4. Најава: Иран - Македонија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... репрезентативците на Македонија стои нов предизвик наречен Иран. Шанса за 3 победи во низа по победите против Катар и Канада на пријателските натпревари. Освен Илчо Наумоски и Игор Митрески, сите играчи ... Wednesday, 18 November 2009
 5. Фудбалерите отпатуваа за Техеран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... повреда, односно лични обврски, не отпатуваа Игор Митрески и Илчо Наумоски. Нивните места ги зазедоа Глигор Глигоров од Силекс и Филип Ивановски од Полонија Варшава, Полска. Мечот се игра во среда во ... Sunday, 15 November 2009
 6. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... списокот од 20 игра на кој поради клупски обврски недостигаат играчите кои настапуваат во Кипар. Покрај голманот Наумовски, шанса за свое деби ќе добие и Глигор Глигоров кој беше повикан и за претходниот ... Thursday, 05 November 2009
 7. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... од напаѓачите на Катар, особено при нивните контра-напади, но искуството кое го има дефинитивно беше пресудно.    Игор Митрески - 7 (74') Со исклучок на примениот гол, целата одбранбена линија ... Monday, 12 October 2009
 8. Македонија - Катар 2:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Савиќ), Стојков (46' Алими), Наумоски (46' Ивановски), Ибраими. Видливо е изоставувањето на Седлоски од стартните 11. Капитенската лента ќе ја носи Игор Митрески. Ѓуровски ќе мора да почека на официјалното ... Sunday, 11 October 2009
 9. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Филип Втори во Скопје (14ч.) На списокот се наоѓаат и неколку играчи кои што за прв пат се повикани во репрезентација (Марио Ѓуровски, Глигор Глигоров, Душан Савич) како и играч кои што подолго ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: