Monday, Dec 18th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword илија несторовски Total: 11 results found.

Search Again

Search Result

 1. Ilija Nestorovski

  Category: Players/National team players

  Original name: Илија Несторовски Passport version: Ilija Nestorovski IPA: ˈilija ˈnɛstɔrɔfski Nickname: Ile Club shirt name: Nestorovski Position: striker / left wing Born on 12.03.1990 in ... Thursday, 04 November 2010
 2. Несторовски „подобар“ од Ивановски

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Илија Несторовски и Мирко Ивановски. И двајцата започнаа од почеток, Несторовски играше до 77-мата минута, а Ивановски го одигра целиот натпревар. Словачко славеше победа од 3-1, Несторовски постигна гол, ... Tuesday, 23 March 2010
 3. Изборот на Бабунски

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Македонски Фудбал го анализира изборот на Бабунски за претстојниот натпревар со Србија. Зошто се изоставени Мирко Ивановски и Илија Несторовски, а вклучени се некои кои не се стандардни во своите тимови? ... Tuesday, 23 February 2010
 4. Несторовски и официјално во Словачко

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Илија Несторовски го стави својот потпис на договорот и официјално е играч на чешкиот клуб Словачко. Еден од најдобрите македонски млади напаѓачи, 19 годишниот Илија Несторовски, од денес и официјално ... Friday, 22 January 2010
 5. Многу трансфери или само гласини

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... институции бидејќи трансферот на неговиот играч поминал без негово знаење. Тоа настрана, од другите обиди за премини сеуште немаме официјални потврди од клубовите. Сеуште не е потврдено за Илија Несторовски ... Wednesday, 20 January 2010
 6. ФК Пелистер и во Бугарија?

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... за докажување во пријателскиот натпревар против Хонвед од Будимпешта. Тони Вељановски е на проба во Словачко, заедно со Илија Несторовски од Победа, Николче Клечкароски од Македонија Ѓ. П. и Менде Степановски ... Tuesday, 12 January 2010
 7. Потенцијални зимски трансфери

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Бесарт Ибраими, Душан Савиќ, Илија Несторовски, Стефан Ристовски... Ова се само дел од фудбалерите кои привлекуваат внимание за наредниот трансфер период. Со 12 гола во есенскиот дел и исто толку во ... Tuesday, 22 December 2009
 8. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  ... Турново 1:0 (0:0) 47' (п.) Дос Сантос Вандеир Ренова - Пелистер 1:0 (0:0) 72' Бесарт Ибраими Победа - Вардар 2:1 (1:1) 12' 49' Илија Несторовски - 45' Бошко Ступиќ Металург - Тетекс 4:0 ... Sunday, 06 December 2009
 9. Бојкот на дел од прволигашите

  Category: Вести/Вести

  ... долгот од првиот натпревар помеѓу овие две екипи на почетокот на сезоната. Илија Несторовски во првото и Благојче Дамески во второто полувреме беа стрелци за победата од 2:0. Ренова - Работнички 2:0 ... Sunday, 22 November 2009
 10. Голеада во Скопје

  Category: Вести/Вести

  ...  Хет-трик на Душан Савиќ, два гола на Боби Божиновски и еден на Вандаир за победата од 6:2 над прилепчани. Милован Петровиќ во првото и Илија Несторовски во второто полувреме стрелаа за гостите, но ... Saturday, 24 October 2009
 11. Комплетирано 9 коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... 4:1 (4:0) 7' 27' Цветан Чурлинов, 10' Илија Несторовски, 40' Филип Мирчески - 61' Аријан Сулимани Силекс - Ренова 0:5 (0:4) 10' 18' Бесарт Ибраими, 37' Илбер Али, 44' Благоја Тодоровски, 81' Исмаил ... Sunday, 18 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: