Monday, Oct 23rd

Last update:12:22:33 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword илчо наумоски Total: 9 results found.

Search Again

Search Result

 1. Ilcho Naumoski

  Category: Players/National team players

  Original name: Илчо Наумоски Passport version: Ilcho Naumoski Alternative version: Ilco Naumoski IPA: ˈiltʃɔ ˈnaumɔski Club shirt name: Naumoski Position: striker Born on 29.07.1983 in Prilep, ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Тодоровски ново име во репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Горан - Интер / Италија Наумоски Илчо - Матерсбург / Австрија Стојков Ацо - Арау / Швајцарија Ибраими Бесарт - Шалке 04 / Германија Савиќ Душан - Брашов / Романија Натпреварот ќе се одигра на ... Monday, 22 February 2010
 3. Најава: Иран - Македонија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... репрезентативците на Македонија стои нов предизвик наречен Иран. Шанса за 3 победи во низа по победите против Катар и Канада на пријателските натпревари. Освен Илчо Наумоски и Игор Митрески, сите играчи ... Wednesday, 18 November 2009
 4. Фудбалерите отпатуваа за Техеран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... повреда, односно лични обврски, не отпатуваа Игор Митрески и Илчо Наумоски. Нивните места ги зазедоа Глигор Глигоров од Силекс и Филип Ивановски од Полонија Варшава, Полска. Мечот се игра во среда во ... Sunday, 15 November 2009
 5. Објавен списокот за пријателските со Канада и Иран

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Престон Норт Енд (Англија) Напад: Пандев Горан - Лацио (Италија) Наумоски Илчо - Матерсбург (Австрија) Стојков Ацо - Арау (Швајцарија) Ибраими Бесарт - Ренова Савиќ Душан - Работнички Ивановски Филип - ... Thursday, 05 November 2009
 6. Хет-трик на Наумоски, два на Наумов

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Хет-трик постигна Илчо Наумоски во Австрија, Ристе Наумов два пати се запиша во листата на стрелците во Чешка, додека Артим Положани и Саша Огненовски стрелаа по еднаш во Хрватска односно Јужна Кореа. ... Monday, 19 October 2009
 7. Македонија-Катар - оценки на играчи

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ...  Иако со големи проблеми во клубот, Пандев покажа дека е вистински лидер и напаѓач од светска класа. Не ја доби највисоката оценка единствено заради лошиот однос кон публиката. Илчо Наумоски - ... Monday, 12 October 2009
 8. Македонија - Катар 2:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... не дозволува долга радост за Катар. 25' и веќе е 1-1. Илчо Наумоски несебично го проигра Пандев позади Борхан, голманот на Катар и на Пандев не му беше тешко да го постигне 18-тиот гол во репрезентацијата ... Sunday, 11 October 2009
 9. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Војводина / Србија Глигоров Глигор - Силекс Напад: Пандев Горан - Лацио / Италија Наумоски Илчо -Матерсбург / Австрија Стојков Ацо - Арау / Швајцарија Ивановски Филип - Полонија Варшава ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: