Monday, Dec 18th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword марио ѓуровски Total: 3 results found.

Search Again

Search Result

 1. Mario Gjurovski

  Category: Players/National team players

  Original Serbian name: Марио Ђуровски / Mario Đurovski Transcripted Macedonian name: Марио Ѓуровски Passport version: Mario Gjurovski Alternative version: Mario Djurovski IPA: ˈmariɔ ˈɟurɔfski ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Ѓуровски “пешки“ во Леверкузен?

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Лидерот на табелата во германската Бундес лига, Баер од Леверкузен, е заинтересиран за македонскиот интернационалец Марио Ѓуровски. Германската екипа е заинтересирана во своите редови да го донесе ... Saturday, 26 December 2009
 3. Три нови имиња против Катар

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Филип Втори во Скопје (14ч.) На списокот се наоѓаат и неколку играчи кои што за прв пат се повикани во репрезентација (Марио Ѓуровски, Глигор Глигоров, Душан Савич) како и играч кои што подолго ... Thursday, 01 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: