Monday, Dec 11th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Металург Total: 50 results found.

Search Again

Search Result

 1. Metalurg

  Category: Clubs/Inactive and dissolved clubs

  ...  Facebook: / Club FK Metalurg AD Skopje ФК Металург АД Скопје Address: 16-ta Makedonska Brigada br.18 1000 Skopje ... Thursday, 17 August 2006
 2. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... а Металург лесно против Милано. 1:1 на скопското дерби помеѓу Работнички и Вардар иако резултатот не ја одсликува реалната состојба на теренот каде Работнички доминираше, но не успеа да победи и се ... Sunday, 11 April 2010
 3. Македонски Куп - 1/2 финале

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... гарантира ништо, освен уште еден неизвесен натпревар во Скопје. Второлигашот Скопје е на прагот на уште едно изненадување. По елиминирањето на Металург, тие денес се вратија непоразени од гостувањето ... Wednesday, 07 April 2010
 4. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Ренова останаа на 8 бода разлика, Вардар и Металург ремизираа без голови. Во градското дерби во Скопје на Филип Втори публиката не виде атрактивен меч. Повеќе претпазлива игра со фокусот ... Saturday, 03 April 2010
 5. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... “Силекс“ – Кратово), Милано – Пелистер (стадион: “Милано Арена“ – Куманово), Вардар – Металург (Национална Арена “Филип II Македонски“ – Скопје), Хоризонт Турново – Работнички (стадион: “Кукуш“ – Турново), ... Thursday, 01 April 2010
 6. Вечното дерби за Пелистер

  Category: Вести/Вести

  ...  Екипата на Хоризонт Турново приреди изненадување ова коло на гостувањето кај Металург. Тие први дојдоа до водството во 40та минута кога по еден центаршут на Ѓеорѓиев, Цветан Чурлинов со глава ја смести ... Sunday, 28 March 2010
 7. Пелистер владее со Пелагонија, Ренова со Полог

  Category: Вести/Вести

  ... регион. Вардар освои важни поени во Турново, а Милано и Металург играа без голови. Сиромашно со голови беше ова последно коло од втората фаза каде на четири натпревари беа постигнати само три голови. ... Wednesday, 24 March 2010
 8. Иве Трифуновски назад на терените

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... ќе биде во ред со мене, а за понатаму што ќе биде нека биде“. - скромно ни изјави тој. Жикица Тасевски, сегашен тренер на Металург, а тогашен селектор на репрезентацијата за играчи до 19 години за Трифуновски ... Monday, 22 March 2010
 9. 21 коло: МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... на Вардар - Вардар Пелистер 1-0 конечен резултат. Интересно беше и на другиот дуел во Скопје, каде Металург ја пречека Ренова. Гостите први поведоа откако Илбер Алиу погоди од белата точка по претходно ... Sunday, 21 March 2010
 10. Комплетирано 20то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... Хоризонт Турново. И покрај тоа што ова коло слободни беа Пелистер и Металург, битолчани профитираа по поразот на Силекс и се искачија на 4то место на табелата заради подобра гол разлика. И екипата ... Sunday, 07 March 2010
 11. Комплетирано првото пролетно коло

  Category: Вести/Вести

  Пелистер го изненади Тетекс на гостувањето во Тетово, исто како и Металург кој извојува победа во Прилеп, а Силекс на домашен терен го совлада Хоризонт Турново во првото пролетно коло. По вчерашната ... Sunday, 28 February 2010
 12. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... - Удово - Миравци – Вардарски 3-1 06.02.2010 - Долно Лисиче - Вардар – Скопје1-1 06.02.2010 - Новаци - Новаци – Пелистер1-2 07.02.2010 - Охрид - Металург – Инџија (срб) 2-0 07.02.2010 - Охрид ... Friday, 26 February 2010
 13. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... списокот од 19 фудбалери меѓу кои и 10 интернационалци, се наоѓаат следните играчи:   Наумовски Кристијан Ф.К.Работнички Македонија Ефремов Андреја Ф.К.Металург  ... Tuesday, 23 February 2010
 14. Кам-бек на неколку имиња во Пелистер

  Category: Вести/Вести

  ... Старо-нов тренер ќе биде Наум Љамчевски а играчите утре од 13 часот започнуваат со тренинзи. Нов играч на битолчани ќе биде Владимир Докниќ, србин кој минатата сезона настапуваше за Металург, а игра по ... Sunday, 21 February 2010
 15. Договорени контролки со Црна Гора (17)

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... - Кил (Германија) (одбрана) Дарко Насевски - Вардар (одбрана) Борче Затаркоски - Искра Јуниор (одбрана) Динче Најдески - Металург (среден ред) Бобан Николов - Брегалница (среден ред) Кристијан ... Monday, 15 February 2010
 16. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... (шва) – Пелистер 5-2 17.01.2010 - Кадиз (шпа) - Борусија Дортмунд (аматери) (гер) – Пелистер 5-3 18.01.2010 - Малага (шпа) - Базел (шва) – Пелистер5-1 20.01.2010 - Струмица - Беласица – Металург ... Wednesday, 03 February 2010
 17. Прилепчани започнаа со подготовки

  Category: Вести/Вести

  ... рок до сега се доведени искусниост Пресилски (Новаци), Рутески (Металург)  и Благојче Ристевски (Новаци). Клубот се бори да ги задржи најдобрите, а помладите достојно ќе ги заменат заминатите. Затоа ... Saturday, 23 January 2010
 18. Митрески во ЦСКА Софија

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... кариера има настапувано за Караорман, Напредок, Силекс од македонското фудбалско првенство и Спартак од Москва, Металург Запорожје од Украина, Беитар Ерусалим од Израел, Енерџи Котбус од Германија и Жерминал ... Tuesday, 12 January 2010
 19. Беласица во група со Фиорентина

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Мавров. За настап на турнирот ангажиран е и голманот на Металург Андреј Ефремов.  ... Friday, 25 December 2009
 20. ФФМ ги изрече казните за неодиграните натпревари

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... во фудбалот од времетраење од 24 месеци. - Хоризонт Турново поради неоправданото неодигрување на првенствениот натпревар со Металург, се казнува со одземање на три поени и парична казна од 2.500 евра. ... Wednesday, 23 December 2009
 21. Отказ за Џиџи, Тасевски нов тренер

  Category: Вести/Вести

  Никола Илиевски Џиџи повеќе не е тренер на Металург, откако вчера доби отказ од управата на клубот. Поранешниот селектор на македонската репрезентација, Никола Илиевски Џиџи, по краток престој во Металург, ... Saturday, 19 December 2009
 22. Само Вардар не сака во Европа

  Category: Вести/Вести

  ... за настап во евро-куповите сезонава ќе имаат повеќе екипи како Ренова, Работнички, Металург, Хоризонт Турново преку првенството, но и Тетекс и Пелистер кои се надеваат на пласман во фудбалска Европа преку ... Wednesday, 16 December 2009
 23. Службени бодови за ФК Металург

  Category: Вести/Вести

  Неодиграниот натпревар помеѓу Металург и Вардар е регистриран со службани 3:0 за домаќините. Комесарот за натпревари на Фудбалската Федерација на Македонија, разгледувајки ги записниците и материјалите ... Monday, 14 December 2009
 24. Заврши првиот дел од првенството

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... По лошиот старт сезонава, Металург успеа да ги оправда високите амбиции и ќе презими на третото место. За тоа беше потребна смена на Ѓоре Јовановски на чие место дојде Никола Илиевски - Џиџи. Хоризонт ... Monday, 14 December 2009
 25. Комплетиран есенскиот дел од првата лига

  Category: Вести/Вести

  ... денешниот натпревар против Металург. И покрај силните обиди од страна на раководството на ФФМ да ги натераат фудбалерите и раководството на ФК Вардар да го одиграат натпреварот, Иницијативниот одбор ... Sunday, 13 December 2009
 26. И ФК Вардар во бојкот

  Category: Вести/Вести

  Во пресрет на утрешниот дуел против Металург од последното коло во 2009, од ФК Вардар информираат дека преоѓаат во бојкот кон ФФМ и нема да го одиграат овој натпревар. Од ФК Вардар информираат дека ... Saturday, 12 December 2009
 27. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  ... Иако не беше убедлива победата, сепак беше доволна за нови 3 бода и зацврстување на првото место. Единствениот гол на натпреварот беше дело на Бесарт Ибраими во 73-тата минута. Металург славеше убедлива ... Sunday, 06 December 2009
 28. Бојкотот продолжи и во 15то коло

  Category: Вести/Вести

  ... до Бошко Ступиќ кој го постигна израмнувачкиот гол и го постави конечниот резултат. Промените во Металург почнаа позитивно да влијаат на нивните резултати. По назначувањето на новиот тренер и отпуштањето ... Sunday, 29 November 2009
 29. Големи промени во ФК Металург

  Category: Вести/Вести

  По големото разочарување со испаѓањето од националниот куп, новиот тренер Никола Илиевски - Џиџи направи големи промени во играчкиот кадар. Шест фудбалери го напуштаат Металург, а веднаш се доведени и ... Sunday, 29 November 2009
 30. 2. лига: Шкендија есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... само со пласманот на табелата, туку и со елиминацијата на фаворизираниот тим на Металург од купот и пласманот во 1/2 финалето. Првата четворка ја заокружува Дрита од Боговиње, која со предност од три поени ... Saturday, 28 November 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2