Friday, Dec 15th

Last update:07:37:18 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword мирко ивановски Total: 6 results found.

Search Again

Search Result

 1. Mirko Ivanovski

  Category: Players/National team players

  Original name: Мирко Ивановски Passport version: Mirko Ivanovski IPA: ˈmirkɔ ˈivanɔfski Club shirt name: Ivanovski Position: striker Born on 31.10.1989 in Bitola, Macedonia Club: NK Slaven ... Thursday, 04 November 2010
 2. Несторовски „подобар“ од Ивановски

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Илија Несторовски и Мирко Ивановски. И двајцата започнаа од почеток, Несторовски играше до 77-мата минута, а Ивановски го одигра целиот натпревар. Словачко славеше победа од 3-1, Несторовски постигна гол, ... Tuesday, 23 March 2010
 3. Изборот на Бабунски

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Македонски Фудбал го анализира изборот на Бабунски за претстојниот натпревар со Србија. Зошто се изоставени Мирко Ивановски и Илија Несторовски, а вклучени се некои кои не се стандардни во своите тимови? ... Tuesday, 23 February 2010
 4. Мирко Ивановски во Славија Прага

  Category: Вести/Вести & Инфо

    Мирко Ивановски потпиша договор со Славија Прага. Напаѓачот на младинската репрезентација на Македонија ќе ја продолжи својата кариера во Славија од Прага. Тој потпиша договор на 6 месеци со опција ... Friday, 05 February 2010
 5. Многу трансфери или само гласини

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... дали овој трансфер успеа или не. Мирко Ивановски е на проба кај Ристе Наумов во Славија Прага. Денеска го одигра второто полувреме од контролниот натпревар против Бохемијанс заедно со Наумов и двајцата ... Wednesday, 20 January 2010
 6. Македонија (21) - Португалија (21) 1:1

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Формациски се подотворија и натпреварот стана подобар за гледање. По влегувањето на Мирко Ивановски во 64-тата минута, Македонија го постигна и голот. Муарем Муарем доби добра топка во 16-никот, се ослободи ... Tuesday, 13 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: