Monday, Dec 11th

Last update:01:21:33 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword мирослав вајс Total: 3 results found.

Search Again

Search Result

 1. Miroslav Vajs

  Category: Players/National team players

  Original name: Мирослав Вајс Passport version: Miroslav Vajs IPA: ˈmirɔslaf ˈvajs Nickname: Miro Position: central defender Born on 27.07.1979 in Skopje, Macedonia Club: free agent Former ... Tuesday, 12 January 2010
 2. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  ... се закани атрактивно, со ножички, но неговиот удар не заврши во рамката на голот. Настевски имаше неколку прилики за Вардар, особено по добивањето на црвен картон на капитенот на Металург, Мирослав Вајс, ... Saturday, 03 April 2010
 3. Ренова повторно на врвот, 100 гола за Димитровски

  Category: Вести/Вести

  ... Победникот беше најавен уште во 40та минута кога гостинскиот дефанзивец Мирослав Вајс заработи црвен картон заради удар врз Цветковски и Металург го продолжи натпреварот со 10 играчи. Најинтересниот ... Sunday, 08 November 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: