Thursday, Dec 14th

Last update:04:11:51 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Напредок Total: 28 results found.

Search Again

Search Result

 1. Napredok Radovo

  Category: Clubs/3.MFL East

  ...  official Club FK Napredok Zdravje Radovo ФК Напредок Здравје Радово Address: s. Radovo President: Dragi Bojadjiski Manager: ... Saturday, 17 August 2013
 2. Napredok Vojshanci

  Category: Clubs/4.MFL (all groups)

  ... Vojshanci   ФК Напредок Војшанци Address: s. Vojshanci   President:   Manager:   Founded: 1951  ... Wednesday, 13 June 2012
 3. Napredok 65

  Category: Clubs/4.MFL (all groups)

  ...  Club FK Napredok 65 Skopje   ФК Напредок 65 Скопје Address:   nas. Shutka, 1000 Skopje President: Manager:  ... Sunday, 12 August 2007
 4. Napredok

  Category: Clubs/3.MFL West

  ... site: / Facebook: official Anthem: play Club FK Napredok AD Kichevo ФК Напредок АД Кичево Address: Dimitar ... Thursday, 17 August 2006
 5. 2. лига - 20 коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Скопје се искачи на второто место по ремито помеѓу Дрита и Брегалница Штип. Шкендија се зацврсти на првото место и сега е +4 пред Скопје, Напредок е четврто-пласиран и тоа со натпревар помалку, а на ... Sunday, 11 April 2010
 6. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... во Новаци), 11 Октомври – Беласица (стадион: “Гоце Делчев“ – Прилеп), Напредок – Охрид 2004 (Градски стадион – Кичево), Локомотива – Влазрими (стадион на ФК Локомотива, населба Карпош III – Скопје), ... Thursday, 01 April 2010
 7. 2. Лига - 17. Коло: Прекин во Велмеј

  Category: Вести/Резултати и табели

  ...  Беласица - Напредок 0:3 Новаци - 11 Октомври 1:2 Табела | Распоред и резултати    ... Saturday, 27 March 2010
 8. 2. лига - 17. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Водечка тројка и ова коло го продолжи победничкиот ритам. Единствената позначајна промена е таа за четвртата позиција, која сега ја има Напредок, а Дрита падна на 5-тата позиција на второлигашката табела. ... Tuesday, 23 March 2010
 9. 2 лига: 16-то коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Шкендија 79 0:0 Беласица - Влазними 3:0 Охрид - Скопје 0:1 11 Октомври - Напредок 0:1 Новаци - Локомотива 0:0 Влазрими - Брегалница Штип 0:3 Табела | Распоред и резултати    ... Sunday, 21 March 2010
 10. 2. Лига: Доминација на домаќините

  Category: Вести/Резултати и табели

  Вкупно шест натпревари беа одиграни во 15то коло од втората македонска фудбалска лига и сите шест натпревари завршија со победи на домаќините. Најубедливата победа забележа Напредок кој со 4-0 ја совлада ... Sunday, 07 March 2010
 11. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Резултати и табели

  Викендов продолжуваат натпреварите од 2, македонска фудбалска лига, а свој старт очекуваат источниот и југозападниот регион на 3. фудбалска лига. 2. лига - 15. коло Двојки: Напредок - Дрита (Градски ... Friday, 05 March 2010
 12. 2. лига; 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 14. коло: Дрита - Миравци 1:0 Влазрими - Шкендија 79 0:1 Охрид 2004 - Цементарница 55 3:0 Беласица - Брегалница 2008 0:3 Новаци 2005 - Скопје 2:4 11 Октомври - Влазними Трим Лум 2:0 Напредок ... Monday, 01 March 2010
 13. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ...  04.02.2010 - Новаци - Новаци – Победа 0-2 04.02.2010 - Скопје - Локомотива – Маџари Солидарност 2-3 04.02.2010 - Илинден - Илинден – Цементарница 1-4 05.02.2010 - Охрид - Напредок – Силекс0-0 ... Friday, 26 February 2010
 14. Договорени контролки со Црна Гора (17)

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... денеска го објави списокот на играчи за пријателските средби со соодветната селекција на Црна Гора што на 19-ти и 21-ви овој месец ќе се одиграат во Охрид. Мухарем Адили - Напредок (голман) Драган ... Monday, 15 February 2010
 15. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Охрид - Напредок – Скендербег Корча (алб) 0-1 25.01.2010 - Миравци - Миравци – Металург 0-0 25.01.2010 - Нов Дојран - Вардарски – Вардар 0-5 26.01.2010 - Скопје - Македонија ЃП – Цементарница ... Wednesday, 03 February 2010
 16. Бесарт Ибраими потпиша за Шалке

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... фудбалска репрезентација, а покрај за Ренова, Ибраими настапуваше и за Влазрими и Напредок. ... Tuesday, 12 January 2010
 17. Митрески во ЦСКА Софија

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... кариера има настапувано за Караорман, Напредок, Силекс од македонското фудбалско првенство и Спартак од Москва, Металург Запорожје од Украина, Беитар Ерусалим од Израел, Енерџи Котбус од Германија и Жерминал ... Tuesday, 12 January 2010
 18. 2. лига: Шкендија есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... ќе стартува на пролет пред кичевски Напредок во битка за место кое води во баражот за пласман во 1. лига. Во долниот дел на табелата ќе се води голема битка за избегнување на најлошото, испаѓање во 3. ... Saturday, 28 November 2009
 19. 2. лига - Комплетно 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... другите екипи. Резултати 12. коло: Дрита - Влазрими 1-0 Шкендија 79 - Беласица 2-0 Скопје - Напредок 2-1 Миравци - Охрид 2004 0-0 Цементарница 55 - Новаци 2005 0-1 Брегалница 2008 - 11 ... Friday, 20 November 2009
 20. Промени во термините

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Победа - Тетекс кој ќе се одигра во петок 20. Ноември. Во 2. лига, натпреварите Дрита - Влазрими, Шкендија 79 - Беласица и Скопје - Напредок се играат во петок, 20. Ноември, додека сите останати ќе се ... Wednesday, 18 November 2009
 21. Резултати од клупски пријателски

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... второлигашки противници. Локомотива - Силекс 1-3 Х. Турново - Брегалница Штип 2-1 Напредок - Победа 0-1 Цементарница 55 - Металург 0-2  ... Tuesday, 17 November 2009
 22. 2. лига - 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Скопје 1-2 Напредок - Брегалница 2008 0-0 11 Октомври - Цементарница 55 2-2 Новаци 2005 - Шкендија 79 2-0 Беласица - Миравци 0-0 Охрид 2004 - Влазрими 4-1 Табела | Распоред и резултати   ... Saturday, 07 November 2009
 23. Викендов на фудбалските терени (07/08.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  Во втората по квалитет лига дербито се игра во Кичево, каде се среќаваат поранешните прволигаши Напредок и Брегалница од Штип. 2. лига; 11. коло (сабота, 07.11.2009 13:00 часот) Двојки: Влазними ... Saturday, 07 November 2009
 24. 2. лига: Прекин во Кичево

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... коло: Дрита - Охрид 2004 1-0 Влазрими - Беласица 0-2 прекината на полувреме Миравци - Новаци 2005 3-1 Шкендија 79 - 11 Октомври 3-1 Цементарница 55 - Напредок 1-2 Брегалница 2008 - Локомотива ... Saturday, 31 October 2009
 25. Викендов на фудбалските терени (31.10/01.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Октомври, Цементарница 55 - Напредок, Брегалница 2008 - Локомотива, Скопје - Влазними. 3. лига - Југозапад; 14. коло (01.11.2009 13:00 часот) Двојки: Хераклеа Нова - Добрушево, Борец - Велешта, ... Saturday, 31 October 2009
 26. ФК Скопје два меча без публика

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Напредок, а Арбен Тафе од Влазрими и Владо Данилов од Брегалница ќе паузираат по еден натпревар. Тренерот на голманите на Влазрими Сали Каса се суспендира поради неспортски однос кон судијата по завршувањето ... Wednesday, 21 October 2009
 27. Нов напредок на Работнички

  Category: Вести/Вести

  ФК Работнички направи скок од едно место на светската клупска ранг лист која ја објавува Интернационалната Федерација за Фудбалска Историја и Статистика (IFFHS). На најновото рангирање на септември ... Monday, 05 October 2009
 28. Одлуки на дисциплинците

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... и Жарко Симјановски од Напредок дисциплинците беа построги и донесоа забрана од 4, односно 5 натпревари. Васко Божиновски, фудбалерот на Работнички, е суспендиран и задолжен е да поднесе изјава во рок ... Wednesday, 30 September 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: