Wednesday, Dec 13th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword никола глигоров Total: 3 results found.

Search Again

Search Result

 1. Nikola Gligorov

  Category: Players/National team players

  Original name: Никола Глигоров Passport version: Nikola Gligorov IPA: ˈnikɔla ˈgligɔrɔf Club shirt name: Gligorov Position: central midfielder Born on 15.08.1983 in Skopje, Macedonia Club: ... Tuesday, 28 August 2012
 2. Работнички подобар од Тетекс

  Category: Вести/Вести

  ... подоцна Никола Глигоров со својот погодок им ја скрати радоста на гостите и го постоави конечниот резултат. Сите останати натпревари се играат утре со почеток во 16 часот. Табела | Резултати и распоред ... Saturday, 27 March 2010
 3. Ренова го задржа врвот по 16-тото коло

  Category: Вести/Вести

  ... победа над Тетекс во Скопје. Промените кои ги донесе новиот тренер на скопскиот тим, Никола Илиевски Џиџи, донесоа резултат. Поофанзивната игра која тој ја практикува донесе 4 гола во мрежата на Тетовци. ... Sunday, 06 December 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: