Monday, Dec 18th

Last update:07:39:10 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword ока николов Total: 3 results found.

Search Again

Search Result

 1. Oka Nikolov

  Category: Players/National team players

  Original German name: Orhej Nikolov Transcripted Macedonian name: Орхеј Николов Passport version: Orhej Nikolov IPA: ˈɔrxɛj ˈnikɔlɔf Nickname: Oka Club shirt name: Nikolov Position: goalkeeper ... Tuesday, 12 January 2010
 2. Бојкот на дел од прволигашите

  Category: Вести/Вести

  ... на предвидените локации каде што требаше да бидат одиграни денешните натпревари, се појавија екипите на Македонија ЃП, Хоризонт Турново, Слога Југомагнат и Пелистер. Вардар на арената Филип II ја очекуваше ... Sunday, 22 November 2009
 3. Хаџи-Ристески реизбран за претседател на ФФМ

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Како што и се очекуваше, македонскиот фудбал ќе продолжи во истата насока во која и се движеше во изминатите седум години. Харалампие Хаџи-Ристески по трет пат е избран за претседател на фудбалската федерација ... Saturday, 21 November 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: