Monday, Dec 11th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Осогово Total: 19 results found.

Search Again

Search Result

 1. 3. лига - Исток 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Осогово со победата против Рудар во дербито на колото успеа да се задржи на лидерската позиција пред Тиверија, која беше поуспешна од Брегалница, но имаат и натпревар помалку од Осогово. Резултати ... Wednesday, 25 November 2009
 2. Osogovo

  Category: Clubs/2. MFL East

  ... Hajduk Web site: / Facebook: official Club GFK Osogovo Kochani ГФК Осогово Кочани Address: 8-mi Mart br.43  ... Tuesday, 01 September 2009
 3. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Младост О. – Каменица Саса, Василево – Мак Млин, Овче Поле – Рудар, Плачковица – Зрновка, Слога Филип II – Осогово, Младост М. – Малеш 1919, Брегалница Д. и Астибо се слободни. 3. лига – Југ 16. ... Thursday, 01 April 2010
 4. 3. лига - Преглед на резултати

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... во втората. Екипата на Горно Лисиче го промени името на екипата и во иднина ќе настапува како Еуромилк Горно Лисиче. 3. лига - Исток 21. коло Резултати: Астибо - Тиверија 0-1, Осогово - Младост ... Tuesday, 30 March 2010
 5. 3. лига - Преглед

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... - Рудар 1-3, Астибо - Зрновка 3-0, Малеш 1919 - Осогово 0-3. Резултати 19. коло: Осогово - Астибо 3-0, Малеш 1919 - Тиверија одл., Рудар - Слога Филип II 6-1, Мак Млин - Плачковица 1-1 прек., Каменица ... Tuesday, 23 March 2010
 6. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Тиверија - Василево, Овче Поле - Младост О., Брегалница Д. - Карбинци, Плачковица - Каменица Саса, Слога Филип II - Мак Млин, Младост М. - Рудар, Астибо - Зрновка, Малеш 1919 - Осогово. 3. лига - Исток; ... Friday, 05 March 2010
 7. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... - Тетекс – Смедерево (срб) 0-1 07.02.2010 - Штип - Астибо – Осогово1-1 07.02.2010 - Негорски бањи - Славија Скопје – Хиси (кос) 0-5 08.02.2010 - Охрид – Силекс – Пролетер Нови Сад (срб) 0-0 08.02.2010 ... Friday, 26 February 2010
 8. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 1-0 27.01.2010 - Струмица - Беласица – Хоризонт Турново 0-2 27.01.2010 - Кочани - Осогово – Силекс 0-5 27.01.2010 - Нов Дојран - Вардар – Србија У-17 0-1 27.01.2010 - Охрид - Шкендија – Билис Балш ... Wednesday, 03 February 2010
 9. 3. лига - Исток: Осогово есенски шампион

  Category: Вести/Резултати и табели

  Екипата на Осогово го доби дербито со Тиверија и со тоа ја освои есенската титула во источниот регион. Во натпревар пред околу 2000 гледачи, со 7 жолти и 4 црвени картони, но само еден погодог кој ... Wednesday, 16 December 2009
 10. 3. лига - Исток 16. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Продолжува битката помеѓу Осогово и Тиверија за илдерската позиција на табелата. Кочанчани беа поуспешни во Зрновца, а Тиверија го декласираше Овче Поле. Во пресрет на нивниот дуел во последното есенско ... Monday, 07 December 2009
 11. 3. лига - Исток 15. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Лидерот Осогово беше слободен ова коло, а тоа го искористи Тиверија која со убедливи 5-0 го декласираше составот на Зрновка и тоа на гостински терен. Сега разликата помеѓу овие две екипи е само еден бод, ... Monday, 30 November 2009
 12. 3. лига - Исток; 13. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Осогово во натпревар со 11 погодоци го совлада Мак Млин од Чешиново со 7-4 во локалното кочанско дерби, со што ја задржа лидерската позиција пред Тиверија. Резултати 13. коло: Зрновка - Рудар 2-0 ... Wednesday, 18 November 2009
 13. Викендов на фудбалските терени (14/15.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Големо Коњари - Кожуф, Велес Табак - Тиквеш, Партизан О. - Илинден Б., Вардарски - Младост К. 3. лига - Исток; 13. коло (недела, 15.11.2009 13:00 часот) Двојки: Зрновка - Рудар, Осогово - Мак Млин, ... Saturday, 14 November 2009
 14. 3. лига - Исток 12. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Осогово со победата против Каменица Саса го задржува лидерското место на табелата, а дербито на колото помеѓу Тиверија и Плачковица е одложено поради зафатеност на стадионот Младост во Струмица, поради ... Friday, 13 November 2009
 15. 3. лига - Исток 11. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Екипата на Осогово од Кочани е новиот лидер на табелата во 3. лига - Исток. Оваа позиција ја презедоја од Тиверија која одигра само 0-0 во дербито против Рудар во Пробиштип. Резултати 11. коло: Рудар ... Monday, 09 November 2009
 16. Викендов на фудбалските терени (07/08.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Езеро - Корзо. 3. лига - Исток; 11. коло (недела, 08.11.2009 13:00 часот) Двојки: Рудар - Тиверија, Зрновка - Каменица Саса, Осогово - Карбинци, Малеш 1919 - Младост О., Астибо - Василево, Младост ... Saturday, 07 November 2009
 17. 3. лига - Исток 10. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 1919 4-0 Младост О. - Осогово 2-4 Карбинци - Зрновка 3-1 Мак Млин - Рудар 2-4 Брегалница слоб. Каменица Саса слоб. Табела: 1. Тиверија Струмица 9 7 1 ... Monday, 02 November 2009
 18. Викендов на фудбалските терени (31.10/01.11.2009)

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... Тиверија - Слога Филип II, Плачковица - Младост М., Овче Поле - Астибо, Василево - Малеш, Младост О. - Осогово, Карбинци - Зрновка, Мак Млин - Рудар, Брегалница Д. слоб., Каменица Саса слоб. 3. лига ... Saturday, 31 October 2009
 19. 3. лига - Исток 9. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... 1-3 (од стариот распоред) Зрновка - Младост О. 4-2 Осогово - Василево 2-0 Малеш - Овче Поле (се игра во среда, 04.11.2009) Астибо - Брегалница 3-1 Младост М. - Слога Филип II 4-1 Злетовица ... Thursday, 29 October 2009

Search Again

Search Parameters

Search Only: