Wednesday, Dec 13th

Last update:04:11:51 PM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Пелистер Total: 50 results found.

Search Again

Search Result

 1. Pelister

  Category: Clubs/1.MFL

  ...  Facebook: official Anthem: play Club FK Pelister AD Bitola ФК Пелистер АД Битола Address: Tomaki Dimitrovski 7-1  ... Thursday, 17 August 2006
 2. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Вардар ги поделија бодовите во вечното скопско дерби. Ренова го искористи ремито на Работнички и ја зголеми предноста на 10 поени. Пелистер го совлада Силекс, Победа поуспешна од Тетекс, ... Sunday, 11 April 2010
 3. Македонски Куп - 1/2 финале

  Category: Вести/Резултати и табели

  Минимална предност од 1:0 за Пелистер против Работнички и 0:0 на второлигашот Скопје на гостувањето кај Тетекс по првите полуфинални натпревари од македонскиот куп. Актуелниот освојувач на титулата ... Wednesday, 07 April 2010
 4. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  ... и го доведе Пелистер во водство. Но, дека Милано не е онаа старата екипа покажаа Алији и Богатинов кој целосно го свртија резултатот во корист на домаќините. Најпрво, Бурхан Алији со феноменален удар од ... Saturday, 03 April 2010
 5. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... “Силекс“ – Кратово), Милано – Пелистер (стадион: “Милано Арена“ – Куманово), Вардар – Металург (Национална Арена “Филип II Македонски“ – Скопје), Хоризонт Турново – Работнички (стадион: “Кукуш“ – Турново), ... Thursday, 01 April 2010
 6. Вечното дерби за Пелистер

  Category: Вести/Вести

  Вечното македонско дерби помеѓу Пелистер и Вардар им припадна на домаќините. Веќе втора година теренот под „Тумбе кафе“ е „проколнат“ за вардарци и ја напуштаат Битола без да ја затресат мрежата на домаќините.  ... Sunday, 28 March 2010
 7. Пелистер владее со Пелагонија, Ренова со Полог

  Category: Вести/Вести

  Два дерби натпревари се одиграа во денешното коло. Екипата на Пелистер беше подобра од Победа во дербито на Пелагонија, додека пак лидерот Ренова го осигура врвот со победата на Тетекс во дербито на Полошкиот ... Wednesday, 24 March 2010
 8. Иве Трифуновски назад на терените

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Некогаш најголемиот талент на Пелистер, повторно е на терените по тешката повреда. Иве Трифуновски (19) своевремено беше еден од најсјајните таленти кои поминале низ филтрите на фудбалските школи на ... Monday, 22 March 2010
 9. 21 коло: МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  Порази на водечкото дуо, Вардар славеше на вечното дерби. Можеби пред почетокот на ова коло македонската фудбалска јавност со нетрпение го исчекуваше дуелот помеѓу Вардар и Пелистер, но најинтересниот ... Sunday, 21 March 2010
 10. Следува вечното дерби

  Category: Вести/Вести

  Има градско дерби, има и пелагониско дерби, но само едно е вечно дерби. Вардар против Пелистер. Без разлика на кое место се на табелата, Пелистер и Вардар секогаш привлекуваат внимание. И овие полу-заздравени ... Wednesday, 17 March 2010
 11. Комплетирано 20то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... Хоризонт Турново. И покрај тоа што ова коло слободни беа Пелистер и Металург, битолчани профитираа по поразот на Силекс и се искачија на 4то место на табелата заради подобра гол разлика. И екипата ... Sunday, 07 March 2010
 12. Комплетирано првото пролетно коло

  Category: Вести/Вести

  Пелистер го изненади Тетекс на гостувањето во Тетово, исто како и Металург кој извојува победа во Прилеп, а Силекс на домашен терен го совлада Хоризонт Турново во првото пролетно коло. По вчерашната ... Sunday, 28 February 2010
 13. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... - Удово - Миравци – Вардарски 3-1 06.02.2010 - Долно Лисиче - Вардар – Скопје1-1 06.02.2010 - Новаци - Новаци – Пелистер1-2 07.02.2010 - Охрид - Металург – Инџија (срб) 2-0 07.02.2010 - Охрид ... Friday, 26 February 2010
 14. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Драган Ф.К.Турново Македонија Алтипармаковски Маријан Ф.К.Пелистер Македонија Станков Александар Ф.К.Рода Холандија Петковски Филип Ф.К.Работнички ... Tuesday, 23 February 2010
 15. Кам-бек на неколку имиња во Пелистер

  Category: Вести/Вести

  Старо-нов тренер на Пелистер Наум Љамчевски, се очекува враќање на Павловиќ и Брадоњиќ. По првиот состанок на новиот претседател на Пелистер, Ванчо Атанасов, со играчите веќе се јасни неколку работи. ... Sunday, 21 February 2010
 16. Според ЦР Атанасов е нов претседател на Пелистер

  Category: Вести/Вести

  Ванчо Атанасов е нов претседател на Пелистер, според централниот регистар. Врз основа на одржаното собрание на 23-ти јануари годинава каде присуствуваа 10 од 19 делегати, централниот регистар го запиша ... Friday, 19 February 2010
 17. Мирко Ивановски во Славија Прага

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... започна во Пелистер. Покрај освојувани трофеи и награди во младинска категорија додека настапуваше за Пелистер, тој ја има освоено и шампионската титула на Македонија кога настапуваше за Македонија Ѓорче ... Friday, 05 February 2010
 18. Пријателски натпревари

  Category: Вести/Резултати и табели

  ... на своите стадиони ги реализираат подготовките. Еве комплетен преглед на досега одиграните контролни натпревари на нашите екипи: 06.01.2010 - Малага (шпа) - Ленс (фра) – Пелистер 4-0 10.01.2010 ... Wednesday, 03 February 2010
 19. Спировски продолжува во Борац Чачак

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Стефан Спировски ќе ја продолжи својата кариера во Борац од Чачак, Србија. Стефан Спировски (19) изминатите две сезони беше еден од водечките креативци на Пелистер и носител на нивната игра. ... Monday, 25 January 2010
 20. Прилепчани започнаа со подготовки

  Category: Вести/Вести

  Прилепските фудбалери започнаа со подготовките за пролетниот дел од сезоната. По заминувањето на Нестороски (Словачко), Чурлинов (Русија), Алтипармакоски (Пелистер), Марковиќ (Албанија) и Јовановиќ ... Saturday, 23 January 2010
 21. Пелистер заврши со пораз

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Базел - Пелистер 5:1 за крај на шпанската одисеја на битолчани.  Во последниот натпревар на Пелистер од зимските подготовки во Естепона, Шпанија нов пораз. Овој пат противник беше швајцарски Базел ... Monday, 18 January 2010
 22. Нов пораз на Пелистер

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Нов пораз на Пелистер, повторно со 5-2, овој пат од Грасхопер. И „скакулците“ од Швајцарија се покажаа пресилен противник за битолчани. 3-0 во првото и 2-2 во второто за вкупен пораз од 5-2, идентичен ... Friday, 15 January 2010
 23. Пелистер доживеа дебакл

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Трет натпревар во Шпанија, трет пораз. Овој пат највисок, НЕК - Пелистер 8:0. Времето не ги послужи екипите овој пат и во потешки од досега услови се одигра овој натпревар. Ако досега Пелистер ги губеше ... Wednesday, 13 January 2010
 24. ФК Пелистер и во Бугарија?

  Category: Вести/Вести & Инфо

  По завршувањето на подготовките во Естепона, Шпанија, екипата на Пелистер би можела да се упати на турнир во Бугарија. Откако ќе го одработат зацртаното во Шпанија, екипата на Пелистер може да продолжи ... Tuesday, 12 January 2010
 25. НАК Бреда - Пелистер 5-2

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Уште еден пораз на битолчани во Шпанија, овој пат од холандски НАК Бреда. И не беше за очекување Пелистер во Шпанија да има фаворитски улоги против своите противници па овие порази и не се разочарувачки. ... Sunday, 10 January 2010
 26. Стефан Спировски одигра полувреме за Котбус

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... го следеа тренингот на Пелистер и за око им се фати младиот креативец на пелистерци, Стефан Спировски. Стефан Спировски влезе во игра во второто полувреме на местото на Курт и започна како централен ... Thursday, 07 January 2010
 27. Ленс - Пелистер 4:0

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Пелистерци ги започнаа своите подготовки со висок пораз од реномираниот француски противник. Во одлични временски услови за овој период од годината Пелистер ги започна подготвителните натпревари во ... Wednesday, 06 January 2010
 28. Пелистер против Ленс

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Екипата на Пелистер утре ќе го има првиот контролен натпревар во рамките на зимските подготовки. Дестинација Естепона, Шпанија - противник Ленс од Франција. Зимски подготовки кои многумина би ги посакале. ... Tuesday, 05 January 2010
 29. ФФМ ги изрече казните за неодиграните натпревари

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Претседателот на клубот, Орце Тодоров се казнува со дисциплинска мерка опомена. - Фудбалскиот работник од Битола и претседател на Пелистер, Круме Волнаров е исклучен од фудбалската организација поради ... Wednesday, 23 December 2009
 30. Потенцијални зимски трансфери

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... 2010, па можно е и него да го видиме подалеку од Кратово почнувајќи од наредната година. Талентираните млади играчи на Вардар и Пелистер кои понесоа голем дел од товарот оваа сезона и кај двата клубови ... Tuesday, 22 December 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2