Monday, Oct 23rd

Last update:12:22:33 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Победа Total: 50 results found.

Search Again

Search Result

 1. Zorbas-Pobeda

  Category: Clubs/3.MFL South

  ...  official Club FK Zorbas-Pobeda Mrzenci ФК Зорбас-Победа Мрзенци Address: Goce Delchev br.2 s. Mrzenci 1480 Gevgelija President: ... Wednesday, 26 August 2015
 2. Pobeda

  Category: Clubs/1.MFL

  ...  Facebook: official Club FK Pobeda Prilep ФК Победа Прилеп Address: Aleksandar Makedonski bb 7500 Prilep  ... Wednesday, 21 July 2010
 3. 3. лига - Исток 14. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Осогово со победата против Рудар во дербито на колото успеа да се задржи на лидерската позиција пред Тиверија, која беше поуспешна од Брегалница, но имаат и натпревар помалку од Осогово. Резултати ... Wednesday, 25 November 2009
 4. Pobeda Dolno Lisiche

  Category: Clubs/4.MFL (all groups)

  ...  FK Pobeda Dolno Lisiche Skopje ФК Победа Долно Лисиче Скопје Address: ul.2 br.89 nas. Dolno Lisiche 1000 Skopje President: Trajche ... Friday, 17 August 2007
 5. Pobeda Valandovo

  Category: Clubs/2. MFL East

  ...  Web site: / Facebook: official Club FK Pobeda Valandovo ФК Победа Валандово Address: Kame Polizov bb  ... Sunday, 12 August 2007
 6. Pobeda

  Category: Clubs/Inactive and dissolved clubs

  ... names: Goce Delchev Web site: non-official Club FK Pobeda Prilep ФК Победа Прилеп Address: Blazhe Temelkoski br. 36  ... Thursday, 17 August 2006
 7. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Вардар ги поделија бодовите во вечното скопско дерби. Ренова го искористи ремито на Работнички и ја зголеми предноста на 10 поени. Пелистер го совлада Силекс, Победа поуспешна од Тетекс, ... Sunday, 11 April 2010
 8. 3. лига - Југ; 16. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Лидерот Тиквеш со минимална победа од 1-0 се враќа од тешкото гостување кај Кожуф во Гевгелија. Во дербито на колото второ и трето пласираните екипи на Превалец и Бабуна одиграа нерешено, 2-2, со што само ... Monday, 05 April 2010
 9. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  ... до крај. Силекс денеска целосно доминираше против Победа и тоа најдобро се гледа од резултатот. Амир Ѓуриќ го отвори со гол со глава во 30-тата минута, ново-влезениот Нацев во 84-тата го дуплираше водството, ... Saturday, 03 April 2010
 10. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Викендов на програмата се комплетните кола во сите рангови, но сите се играат во сабота поради христијанскиот празник Велигден. 1. лига 24. коло (сабота, 03.04.2010) Двојки: Силекс – Победа (стадион: ... Thursday, 01 April 2010
 11. 3. лига - Југозапад; 20. коло

  Category: Вести/Резултати и табели

  Пораз на лидерот Караорман од третопласираниот Варадино и повеќе од убедлива победа на Охрид Лоте против Фаланга се главните обележја на ова 20. коло. Резултати 20. коло: Охрид Лоте – Фаланга 9:1 ... Thursday, 01 April 2010
 12. Македонија на 65то место на ФИФА ранг листата

  Category: Вести/Вести

  И покрај победата над Црна Гора, Македонската фудбалска репрезентација падна за едно место на ФИФА ранг листата за месец март и сега се наоѓа на 65-то место. Со 509 ранкинг бодови, Македонската ... Wednesday, 31 March 2010
 13. Вечното дерби за Пелистер

  Category: Вести/Вести

  ...  Само една недела по победата на Вардар со 1:0 во Скопје, Пелистер го пречека вечниот ривал на стадионот под „Тумбе Кафе“ во Битола и се реваншираше со иста мера. Натпреварот не започна така поволно ... Sunday, 28 March 2010
 14. Работнички подобар од Тетекс

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Тетекс го отворија третиот дел од сезоната. Домаќините очекувано славеа победа од 2:1. И покрај големоте заостанување зад Ренова, екипата на Работнички сеуште ги одржува шансите за титулата. ... Saturday, 27 March 2010
 15. Савиќ одличен во Брашов

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Душан Савиќ одигра одличен натпревар за својот тим Брашов во победата над Васлуи. Се играше куп-полуфиналето на Романија, а Савиќ со својата асистенција беше еден од најзаслужните за победата на својот ... Friday, 26 March 2010
 16. Пелистер владее со Пелагонија, Ренова со Полог

  Category: Вести/Вести

  Два дерби натпревари се одиграа во денешното коло. Екипата на Пелистер беше подобра од Победа во дербито на Пелагонија, додека пак лидерот Ренова го осигура врвот со победата на Тетекс во дербито на Полошкиот ... Wednesday, 24 March 2010
 17. Несторовски „подобар“ од Ивановски

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Илија Несторовски и Мирко Ивановски. И двајцата започнаа од почеток, Несторовски играше до 77-мата минута, а Ивановски го одигра целиот натпревар. Словачко славеше победа од 3-1, Несторовски постигна гол, ... Tuesday, 23 March 2010
 18. Иве Трифуновски назад на терените

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Ацев напаѓачот постигна и гол во победата од 4-0 на неговиот тим. Го запрашавме Иве за неговите повторни амбиции: „Се вратив назад на фудбалот, тоа е добро. Почнувам пополека, па здравје. Се надевам се ... Monday, 22 March 2010
 19. 21 коло: МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... меч беше во Прилеп, каде Победа го пречека Работнички. Многу голови, многу пенали, пресврти и фудбал кој што очајно му требаше на Прилеп но и на цела Македонија. Во времиња кога сите ги гледаат Манчестер ... Sunday, 21 March 2010
 20. Следува вечното дерби

  Category: Вести/Вести

  ... неговите очекувања: „Добивме исплата, максимално се подготвуваме за наредниот дуел и атмосферата е на одлично ниво. На секој натпревар Пелистер оди на победа, но дуелот против Вардар има нешто екстра што ... Wednesday, 17 March 2010
 21. U17 се враќаат со победа

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Македонската U17 репрезентација се враќа со една победа од Словенија. Иако првично беа планирани два натпревари, сепак се одигра само еден поради проблеми со снегот во Словенија. На единствениот натпревар ... Thursday, 11 March 2010
 22. 2. Лига: Доминација на домаќините

  Category: Вести/Резултати и табели

  Вкупно шест натпревари беа одиграни во 15то коло од втората македонска фудбалска лига и сите шест натпревари завршија со победи на домаќините. Најубедливата победа забележа Напредок кој со 4-0 ја совлада ... Sunday, 07 March 2010
 23. Комплетирано 20то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  По вчерашниот дуел меѓу Работнички и Вардар, денес беше комплетирано 20то коло со преостанатите три дуели во кои Ренова го совлада Силекс, Милано конечно славеше над Победа, а Тетекс на гости го изненади ... Sunday, 07 March 2010
 24. Дербито за Работнички

  Category: Вести/Вести

  Екипата на Работнички го искористи лошото издание на Вардар и извојува минимална победа од 1:0 во 53то дерби. Со гол на Боби Божиновски од пенал во 39та минута, екипата на Работнички ја извојува 21та ... Saturday, 06 March 2010
 25. 53то дерби за Работнички и Вардар

  Category: Вести/Вести

  ... победа повеќе има Работнички, а Вардар ја има предноста во постигнати голови. Во рамките на СФРЈ: Сезона 1951 (2. југословенска лига) Вардар - Работнички 1:2 (0:1) Работнички - Вардар 2:1 ... Friday, 05 March 2010
 26. Македонија стагнираше на ФИФА листата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... не е пресметана победата над Црна Гора.  Од противниците на Македонија од следната квалификациска група, Русија е на 12-тото место, Словачка на 31-вото, Ирска 8 подолу, а Ерменија и Андора се далеку ... Thursday, 04 March 2010
 27. Македонија ја совлада Црна Гора

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  Македонија со победа ја започна новата година, нашата репрезентација ја победи селекцијата на Црна Гора со 2-1. Македонија го доби пријателскиот натпревар против Црна Гора кој денеска се одигра на Стадионот ... Thursday, 04 March 2010
 28. Македонија У21 ја совлада Србија

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... голот на Филип Петров во 42та минута, а во второто полувреме рутинирано го зачуваа водството и ја извојуваа победата.  ... Thursday, 04 March 2010
 29. Најава: Пријателски натпревари

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... колку што ќе се вежбаат веќе утврдените тактики. Противниците доаѓаат без Јоветиќ, но со Вучиниќ и Вукчевиќ како лидери на репрезентацијата. Имаат една победа над Македонија, во 2008-ма година во Подгорица ... Wednesday, 03 March 2010
 30. Комплетирано првото пролетно коло

  Category: Вести/Вести

  Пелистер го изненади Тетекс на гостувањето во Тетово, исто како и Металург кој извојува победа во Прилеп, а Силекс на домашен терен го совлада Хоризонт Турново во првото пролетно коло. По вчерашната ... Sunday, 28 February 2010
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2