Tuesday, Dec 12th

Last update:12:28:57 AM GMT

You are here:

Search

Search Keyword Работнички Total: 50 results found.

Search Again

Search Result

 1. Rabotnicki - Teteks 2:3

  Category: News/Domestic

  Teteks is the new cup champion. Tetovo team managed to win against Rabotnicki 2:3. Tetovo can celebrate. Teteks have written a new page in history. In an exciting match they have manged to score one ... Wednesday, 26 May 2010
 2. Rabotnichki

  Category: Clubs/1.MFL

  ...  ФК Работнички АД Скопје Address: KK sala Gradski Park bb 1000 Skopje President: Dragan Popovski Manager: Viktor Trenevski ... Thursday, 17 August 2006
 3. 2015 Super Cup match report

  Category: Uncategorised Content

  23rd September 2015, 20.00 CET VARDAR 1:1 RABOTNICHKI (4:3 p.s.o.) HT 1:0 Goals: 11' Filip Ivanovski - 47' Bazhe Ilijoski Stadium: National Arena Philip II of Macedon in Skopje ... Thursday, 24 September 2015
 4. 14/15 Cup final match report

  Category: Uncategorised Content

  20th May 2015, 20.00 CET TETEKS 1:2 RABOTNICHKI HT 1:0 Goals: 45' Cvetan Churlinov - 68' Bazhe Ilijoski, 72' Marjan Altiparmakovski Stadium: National Arena Philip II of Macedon ... Wednesday, 20 May 2015
 5. Комплетирано 25то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Вардар ги поделија бодовите во вечното скопско дерби. Ренова го искористи ремито на Работнички и ја зголеми предноста на 10 поени. Пелистер го совлада Силекс, Победа поуспешна од Тетекс, ... Sunday, 11 April 2010
 6. Македонски Куп - 1/2 финале

  Category: Вести/Резултати и табели

  Минимална предност од 1:0 за Пелистер против Работнички и 0:0 на второлигашот Скопје на гостувањето кај Тетекс по првите полуфинални натпревари од македонскиот куп. Актуелниот освојувач на титулата ... Wednesday, 07 April 2010
 7. 1 МФЛ: 24 коло

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Ренова останаа на 8 бода разлика, Вардар и Металург ремизираа без голови. Во градското дерби во Скопје на Филип Втори публиката не виде атрактивен меч. Повеќе претпазлива игра со фокусот ... Saturday, 03 April 2010
 8. Викендов на фудбалските терени

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... “Силекс“ – Кратово), Милано – Пелистер (стадион: “Милано Арена“ – Куманово), Вардар – Металург (Национална Арена “Филип II Македонски“ – Скопје), Хоризонт Турново – Работнички (стадион: “Кукуш“ – Турново), ... Thursday, 01 April 2010
 9. Вечното дерби за Пелистер

  Category: Вести/Вести

  ... од осум поени пред Работнички. Илбер Али стрелаше на двапати за Ренова, првиот пат по асистенција на Мемеди во 15та минута, а вториот од пенал во 28та минута. Битолската комбинација Пресилски-Димитровски ... Sunday, 28 March 2010
 10. Работнички подобар од Тетекс

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Тетекс го отворија третиот дел од сезоната. Домаќините очекувано славеа победа од 2:1. И покрај големоте заостанување зад Ренова, екипата на Работнички сеуште ги одржува шансите за титулата. ... Saturday, 27 March 2010
 11. Пелистер владее со Пелагонија, Ренова со Полог

  Category: Вести/Вести

  ... новиот напаѓач од Гамбија, Мустафа Камал Н’Дав, но лидерот на табелата успешно се одбрани и го контролираше резултатот, со што го зголеми водството на табелата на осум поени над второпласираниот Работнички. ... Wednesday, 24 March 2010
 12. 21 коло: МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  ... меч беше во Прилеп, каде Победа го пречека Работнички. Многу голови, многу пенали, пресврти и фудбал кој што очајно му требаше на Прилеп но и на цела Македонија. Во времиња кога сите ги гледаат Манчестер ... Sunday, 21 March 2010
 13. Комплетирано 20то коло од МПФЛ

  Category: Вести/Вести

  По вчерашниот дуел меѓу Работнички и Вардар, денес беше комплетирано 20то коло со преостанатите три дуели во кои Ренова го совлада Силекс, Милано конечно славеше над Победа, а Тетекс на гости го изненади ... Sunday, 07 March 2010
 14. Дербито за Работнички

  Category: Вести/Вести

  Екипата на Работнички го искористи лошото издание на Вардар и извојува минимална победа од 1:0 во 53то дерби. Со гол на Боби Божиновски од пенал во 39та минута, екипата на Работнички ја извојува 21та ... Saturday, 06 March 2010
 15. 53то дерби за Работнички и Вардар

  Category: Вести/Вести

  Во пресрет на 53то градско дерби помеѓу Вардар и Работнички, се навраќаме низ историјата и ви ги претставуваме резултатите од сите досегашни одиграни натпревари помеѓу поранешните големи локални ривали. ... Friday, 05 March 2010
 16. Преглед на пријателски натпревари

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ...  05.02.2010 - Сенокос - Дрита – Скопје0-1 05.02.2010 - Макарска (хрв) - Звијезда Градачец (бих) – Работнички 1-3 05.02.2010 - Марино - Кадино – Цементарница 1-4 06.02.2010 - Логоварди - Баир Битола ... Friday, 26 February 2010
 17. Изборот на Бабунски

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... иако играат за младинските тимови на своите екипи, а повикан  е и Филип Петковски, младиот играч на Работнички кој има неоспорен талент, но истиот тој играч само еднаш настапи од почеток за неговиот ... Tuesday, 23 February 2010
 18. Објавен списокот на У21 репрезентацијата

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... списокот од 19 фудбалери меѓу кои и 10 интернационалци, се наоѓаат следните играчи:   Наумовски Кристијан Ф.К.Работнички Македонија Ефремов Андреја Ф.К.Металург  ... Tuesday, 23 February 2010
 19. Душан Савиќ во Брашов

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Душан Савиќ ќе ја продолжи својата кариера во романски Брашов. Екс-напаѓачот на Работнички продолжува во Романија. Брашов е неговата следна дестинација. Савиќ задоволи на подготовките на клубот во ... Saturday, 20 February 2010
 20. Договорени контролки со Црна Гора (17)

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Стефановски - Скопје (голман) Кристијан Тошевски - Тетекс (одбрана) Мевљан Мурати - Шкендија (одбрана) Висар Муслиу - Ренова (одбрана) Бојан Ѓеоргиевски - Работнички (одбрана) Асмир Рамаданоски ... Monday, 15 February 2010
 21. Македонскиот фудбал назадува

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... институт македонското првенство беше рангирано на 51-вото место со 320 бодови, а минатата година на 78-мо. Единствениот македонски рангиран тим на листата на клубови, Работнички, се наоѓа на 254-тото ... Thursday, 07 January 2010
 22. ФФМ ги прогласи најдобрите во 2009

  Category: Вести/Репрезентации и ФФМ

  ... Железарец. КМФ Железарец е најдобар футсал клуб. Најдобра кај дамите е Наташа Андонова од КМФ Велес, а најдобар клуб Тиквешанка. Кристијан Наумовски од ФК Работнички е најдобар млад фудбалер, а најдобра ... Monday, 28 December 2009
 23. Потенцијални зимски трансфери

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... на оваа полу-сезона истекоа договорите и на едни од клучните играчи на Работнички - капитенот Бојовиќ и најдобрите стрелци Савиќ и Божиновски. За првиот веќе се шпекулира дека е пред потпишување договор, ... Tuesday, 22 December 2009
 24. Најдобрите во 2009 според ФФМ

  Category: Вести/Вести & Инфо

  ... Петров, Илчо Ѓоргиоски, е тотално заборавен иако во оваа 2009 година тој го освои шампионатот на Македонија и неговата екипа настапуваше во куп-финалето. Голманот на Работнички, Кристијан Наумовски е ... Thursday, 17 December 2009
 25. Само Вардар не сака во Европа

  Category: Вести/Вести

  ... за настап во евро-куповите сезонава ќе имаат повеќе екипи како Ренова, Работнички, Металург, Хоризонт Турново преку првенството, но и Тетекс и Пелистер кои се надеваат на пласман во фудбалска Европа преку ... Wednesday, 16 December 2009
 26. Заврши првиот дел од првенството

  Category: Вести/Вести & Инфо

  Половина од сезоната помина, четвртина од екипите бојкотираат. Хаџи-Ристески уште 4 години на власт, Ренова лидер со +5 пред Работнички. Ретроспектива на случувањата оваа есен. Можеби Македонија е ... Monday, 14 December 2009
 27. Комплетиран есенскиот дел од првата лига

  Category: Вести/Вести

  ... Бобан Јанчевски биеше со глава за освојување на целиот плен и презимување со пет поени предност пред Работнички. Во Битола, израмнетите на табелата Пелистер и Силекс си ги поделија поените. Домаќините ... Sunday, 13 December 2009
 28. Работнички го совлада Тетекс со 3:1

  Category: Вести/Вести

  Работнички и Тетекс го отворија последното 18 коло за оваа година. Со два гола на Савиќ и еден на Божиновски, домаќините ги совладаа тетовчани за кого почесниот гол го постигна Стојановски. И покрај ... Saturday, 12 December 2009
 29. Есенската титула за Ренова

  Category: Вести/Вести

  По високата победа од 0:4 на гости во Прилеп и по неочекуваниот пораз на Работнички во Кратово, екипата на Ренова го зголеми водството на пет поени. Турновци го совладаа Пелистер, а Тетекс со високи 6:0 ... Wednesday, 09 December 2009
 30. Извлечени полуфиналните двојки од купот

  Category: Вести/Резултати и табели

  Вечерва беа извлечени двојките за полуфиналето од националниот фудбалски куп. Актуелниот освојувач, екипата на Работнички за противник го доби Пелистер, а второлигашот Скопје ќе му се спротистави на Тетекс. ... Wednesday, 09 December 2009
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Search Again

Search Parameters

Search Only:

Page 1 of 2